pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Żyły wodne i ustawienie łóżka

Chciałbym się dowiedzieć o sposoby zaradcze na ustawienie łóżka w mojej sypialni w taki sposób aby odpowiadało ono zasadom Feng-Shui. Przez sypialnię przechodzi żyła wodna w miejscu, w którym najlepiej byłoby ustawić wezgłowie łóżka. W związku z tym łóżko stoi wezgłowiem w kierunku okna, odsunięte od tego okna o około 50 cm.

Szanowny Panie,

Proszę traktować Feng-Shui jako narzędzie do poprawy życia a nie cel sam w sobie. Jeżeli jest Pan zdrowym, szczęśliwym i bogatym człowiekiem, Jeśli dobrze śpi się Panu w tym pomieszczeniu i jedynym problemem jest to, że według zasad Feng-Shui łóżko powinno stać inaczej a radiesteta powiedział Panu, że ma Pan żyły wodne w sypialni to proszę niczego nie zmieniać! Jeżeli natomiast jest inaczej to proszę zgłosić ekspertowi Feng-Shui swój problem (zdrowie, brak pieniędzy, kłopoty z pracą, kłopoty z partnerem itp) a już jego rolą będzie ocena czy układ Pana sypialni może być przyczyną tych kłopotów. Zaproponowane remedia będą zmierzały do usunięcia przyczyny Pana problemów życiowych poprzez lepszą aranżację przestrzeni a nie do poprawy aranżacji przestrzeni tak aby była zgodna z jakimikolwiek zasadami.
Jeśli chodzi o remedia na żyłę wodną to jest to raczej zadanie z radiestezji a nie z Feng-Shui. Z tego co wiem, radiesteci stosują dwa rodzaje zabezpieczeń: urządzenia odchylające promieniowanie (np. modele piramid egipskich) lub ekrany (kasztany, muszelki, otoczaki, glina itp.) Rozmieszczenie tych urządzeń musi być wykonane przez wykwalifikowanego mistrza radiestezji (polecam usługi pana Józefa Kołodziejczaka - wykładowcy Akademii Feng, przewodniczącego komisji egzaminacyjnej Wrocławskiej Izby Rzemieślniczej - kontakt za pośrednictwem Akademii Feng-Shui we Wrocławiu - www.feng-shui.edu.pl, tel: +48-71-355 40 27).
Co do ustawienia łóżka w pewnej odległości od okna to proponuję postawić tam rodzaj stolika nocnego lub komody z dostępem z boku, który (która) wypełni tę przestrzeń. Ponadto przy ustawieniu łóżka głową w kierunku okna eksperci Feng-Shui zalecają stosowanie grubych, ciężkich zasłon.
 
Serdecznie pozdrawiam,
Marcin Salski