pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Żyła wodna

Mój domek ma parter i piętro. leży na działce, która ma bardzo głęboko pod ziemia żyłę wodną i to bardzo brudną. Działka jest zbliżona do trapezu prostokątnego a dom stoi po lewej stronie od wjazdu - mniej więcej po środku tej str. Dom ma zbliżony kształt dużego kwadratu z tym, że od gł. Wejścia po lewej stronie bardziej wysuwa się najpierw kuchnia a potem pokój, czyli patrząc z góry tworzy to jakby "schody". Główne wejście do domu jest od strony podwórka a nie drogi. Problem polega na tej brudnej wodzie, bo nie mam pojęcia jak zniwelować jej negatywny, a odczuwalny wpływ na rodzinę. Z góry dziękuję za wszelka podpowiedz i udzielenie rady.
Ola

Witam Pani Olu,

Pani problem pokazuje jak istotna jest ocena terenu, przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w danym miejscu. Pewne czynniki można jedynie starać się częściowo zniwelować, natomiast nigdy nie mamy do końca pewności, czy nie pozostał choćby ślad ich negatywnego wpływu.

Znacznie łatwiej byłoby „zamontować” odpromienniki w fundamencie, ale skoro dom już istnieje zaproponuję Pani niezwykle skuteczne, aczkolwiek wymagające trochę pracy rozwiązanie.

Metoda polega na stworzeniu „linii ochronnej”, która zadaniem będzie odsunięcie niekorzystnego promieniowania żyły.

Należy miedzianą rurkę pociąć na pierścienie, następnie otrzymane okręgi przeciąć na pół, tak aby powstało C. Wokół budynku należy wykopać niewielki rów a w nim poukładać wcześniej przygotowane „C” w pewnej odległości. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:  C  C  C  C  C.

Następnie przywrócić ogródkowi dawny wygląd – wkrótce efekty powinny być odczuwalne.

Może Pani również wprowadzić naturalne odpromienniki pod łóżka wszystkich mieszkańców.

Pozdrawiam i życzę pomyślności
Magdalena Łomozik