pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Znalezienie partnera

Urodziłam się w lipcu 1981 roku. Skończyłam w tym roku studia i... mam problem ze znalezieniem życiowego partnera i pracy. Mieszkam w pokoju, którego ściany pomalowane są na kolor liliowy a wszystkie dodatki są białe. Duże okno tego pokoju wychodzi na południe. Drzwi znajdują się na przeciw okna, ale nie vis a vis okna - są troszkę przesunięte w prawo. Jak powinnam ustawić łóżko i szafę? Co zrobić, żeby wzmocnić strefy odpowiedzialne za moje problemy? Jakie dodatki zastosować i czego kategorycznie unikać?

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią problemy dotyczą rejonu Związków, Kariery, Rodziny i Bogactwa.
Przede wszystkim proszę sprawdzić w jakim rejonie stoi szafa, łóżko i inne ciężkie, duże przedmioty. Podstawową zasadą zmian w przypadku trudności ze znalezieniem pracy i partnera jest zweryfikowanie, czy w miejscach odpowiadających powyższym rejonom Ba-Zi energia nie jest zablokowana ciężkimi przedmiotami. Jeśli pada pytanie czego unikać, to unikać należy ustawienia szafy i łóżka w rejonach: północnym (Kariera), południowo-wschodnim (Bogactwo), wschodnim (Rodzina) i południowo-zachodnim (Związki). Jeśli okna Pani pokoju wychodzą na południe oznacza to, przy ścianie z oknem i tuż obok niej nie powinny stać żadne ciężkie meble. Z rejonem północnym nie będzie chyba problemu, bo z opisu pokoju wynika, że znajdują się tam drzwi.
Na szafę i łóżko pozostają więc rejony: zachodni (Dzieci, Plany), północno-wschodni (Wiedza) oraz północno-zachodni (Przyjaźni ludzie). Jeśli chodzi o łóżko to warto je ustawić tak, by był do niego dostęp z obu stron. Gdyby w Pani pokoju była taka możliwość to proszę je ustawić w rejonie zachodnim, tak by głowa kierowała się na zachód. Jeśli to niemożliwe to proszę skupić się na tym by wskazane rejony pozostały wolne. Tu jednak uwaga! Wolne rejony nie oznacza, ze mają być całkiem puste. Uwolnioną energię należy skierować na obrany cel. Aby to uczynić można dodać elementy odpowiednich żywiołów. Kolorystyka Pani pokoju (liliowo-biała) wskazuje na dominującą obecność żywiołu Metalu. Skierowanie pokoju na południe z kolei oznacza naładowanie go energią Ognia. Związki są związane z żywiołem Ziemi, Kariera z Wodą a Bogactwo z Drzewem. Tych trzech żywiołów prawdopodobnie u Pani w pokoju brakuje.

Tak więc na północy, w Karierze proszę dodać Wody. Woda to:

 • kolor niebieski,
 • kształt falisty,
 • materiały: prawdziwa woda (w wazonie, akwarium), przedstawienie wody na zdjęciu i obrazie (morze, jezioro, strumień, fontanna, krople itp.) oraz szkło.
 • Można ustawić tam szklany wazon z zawsze świeżymi kwiatami i codziennie wymienianą wodą. Można powiesić zdjęcie lub obraz morskich fal, ładnego jeziora, pomalować cześć ściany na niebiesko lub w falki. Lub wymyślić jeszcze coś innego pamiętając o wyznacznikach żywiołu Wody.

Na południowym-wschodzie, w Bogactwie i na wschodzie, w Rodzinie należy dodać Drzewa. Drzewo to:

 • kolor zielony,
 • kształt pionowych pasów
 • materiały: rośliny, drewno, wiklina, bambus, rattan itp. lub ich przedstawieni na zdjęciu bądź obrazie.
 • Najefektywniejszym z zastosowań tych wyznaczników Drzewa jest ustawienie w danym miejscu pokaźnej, dekoracyjnej rośliny. W Pani pokoju, przy oknie powinno być to możliwe.

W rejonie południowo-zachodnim, w Związkach należy dodać Ziemi. Ziemia to:

 • kolory: brąz, żółty, pomarańczowy,
 • kształty: kwadraty, krata poziome pasy,
 • materiały: ceramika, glina.

Dodatkowo rejonowi Związków służy wszystko to, co jest parzyste i symetryczne i co bezpośrednio nawiązuje do związku dwu osób. Można więc w tym rejonie ustawić dwa ceramiczne, dekoracyjne przedmioty (misy, wazony lub wypalane figurki – byle przyjemne w odbiorze). Można ustawić dwie świece na ceramicznych podstawkach. Innym pomysłem jest zawieszenie obrazu w ciepłych kolorach przedstawiającego parę (trzymająca się za ręce, przytuloną itp.) Proszę się zastanowić, co najlepiej oddawałoby charakter związku o jakim Pani marzy i przedstawić to w tym rejonie.

W znalezieniu partnera powinien także pomóc Pani kolor ubrania. Proponuję zawsze dodawać do swojego stroju elementy czerwieni, pomarańczowego i brzoskwiniowego.

Życzę powodzenia,
Marcin Salski