pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Zła atmosfera w pracy

Dzień dobry!

Mam na imię Joanna. Pracuję w dużej firmie jako pracownik biurowy. Ostatnio jestem w trudnej sytuacji. Jestem w konflikcie z moją przełożoną. Nakryłam ją na kłamstwie i powiedziałam co o tym myślę. Czy feng shui może pomóc mi w poprawie kontaktów między mną a przełożoną?

 

Witam Pani Joanno,

Muszę Pani powiedzieć, że jednym z zadań sztuki feng shui, jest właśnie poprawa stosunków międzyludzkich, ale.... i tu nie wiem czy do końca usatysfakcjonuje Panią moja odpowiedź.

Konflikty powstają na różnych płaszczyznach i w różnych „środowiskach”, a mianowicie, mogą to być różnego typu nieprawidłowe relacje rodzinne:

  • Mąż – żona
  • Rodzice-dzieci
  • Rodzice-dziadkowie i inne

Mogą to byćtakże relacje służbowe w których zachodzą nieprawidłowości:

  • Pracownik-pracownik
  • Przełożony-pracownik


Piszę o tym po to, aby zdała Pani sobie sprawę, że nieprawidłowości w relacjach mogą być związane również z hierarchią . Tak więc, cudowny i cierpliwy rodzic, może być przełożonym z którym niekoniecznie potrafimy współpracować.

Przyczyn braku porozumienia może być wiele i mogą być one związane zarówno z tym co „wynosimy” z domu, jak i z tym co „zastajemy” w pracy.

Tak więc często efektem napiętej sytuacji w domu, bywa podobna atmosfera w pracy i odwrotnie.

Pyta Pani czy można poprawić kontakty z przełożoną za pomocą feng shui – z pewnością tak, jednak zanim poprawnie zaaranżowana przestrzeń wprowadzi lepszą energię do miejsca pracy, proponuję szybszą, ale wymagającą więcej odwagi metodę.

Może przyznanie się do zbyt pochopnego wyrażania swoich opinii? (nie mówię o popieraniu kłamstwa, ale czasem powstrzymanie się od zabierania głosu, oszczędza wielu nieprzyjemności).

Zanim więc zacznie Pani aranżować przestrzeń, by naprawić atmosferę, życzę odwagi i powodzenia w wyjaśnieniu sprawy z przełożoną.

 

Pozdrawiam

Magdalena Łomozik