pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Żaba II

Czy żaba musi być z konkretnego materiału i koloru? Słyszałem też coś o trójnogiej żabie, czy to pomyłka? Czy można ją kupić czy trzeba dostać od przychylnej osoby?

Szanowny Panie,

Pytania, które Pan zadał dotyczą dość specyficznej dziedziny, do której ja osobiście odnoszę się z pewnym dystansem. Chodzi o stosowanie symboli i remediów zgodnie z odwiecznymi wierzeniami Chińczyków. Chińczycy wierzą że żaba jest symbolem przeobrażania i odradzania się. Żaba przynosząca w pysku monetę ma pobudzać krążenie i pomnażanie pieniądza w gospodarstwie. Chińczycy rzeczywiście mówią o trójnogiej żabie, zwykle jest to figurka wykonana z różnych materiałów od gipsu począwszy, na jadeicie czy złocie skończywszy. Żaba jest zwykle zielona lub brązowa. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pan sobie żabę kupił chociaż każdy przedmiot otrzymany od życzliwej osoby ma na pewno silniejsze oddziaływanie.

Proszę jednak pamiętać, że jest to symbol wyrosły z zupełnie innej kultury niż nasza. W polskich warunkach znacznie skuteczniejsze jest oddziaływanie portretu Żyda powieszonego w rejonie Bogactwa. Chyba żaden Polak nie wątpi w to że Żydzi umieją robić interesy i zarabiać pieniądze.

Pozdrawiam,
Marcin Salski