pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Żaba

Gdzie jest najlepsze miejsce na ustawienie trójnożnej żaby? Czy może ona stać na parapecie skierowana monetą do okna i czy należy ją obracać wieczorem o 180 stopni?

Szanowna Pani,

Żaba jest symbolem przeobrażania i odradzania się. Żaba przynosząca w pysku monetę ma pobudzać krążenie i pomnażanie pieniądza w Pani gospodarstwie. Najlepsze miejsca na ustawienie figurki żaby to Kariera (północ) lub Bogactwo (południowy wschód). Jeśli żaba stoi na oknie to powinna być skierowana monetą do wewnątrz pomieszczenia. Co do odwracania jej o 180 stopni to nie widzę większego sensu takiej zabawy w domu. Mistrzowie Feng-Shui zalecają obracanie żaby stojącej na biurku w pracy:

kiedy jestem w pracy żaba powinna stać i "patrzeć" na mnie,
kiedy wychodzę żaba powinna zostać odwrócona w kierunku wejścia do pomieszczenia i czekać w takiej pozycji aż wrócę.

Dzięki takiemu przestawianiu powstaje wrażenie jakby żaba cały czas "podawała" mi trzymaną w pyszczku monetę. Raczej nie osiągnie Pani takiego efektu z żabą stojącą na oknie w pokoju, więc lepiej aby cały czas "patrzyła" do wnętrza pomieszczenia.

Przy okazji pisania o żabie chciałbym jeszcze zwrócić Pani uwagę na priorytety. Podstawą Feng-Shui jest przestrzeń harmonia, piękno i porządek, dlatego aby uzyskać poprawę w jakiejś dziedzinie życia należy zacząć od oczyszczenia i uporządkowania danej sfery i całego mieszkania. Rejon Kariery powinien być przede wszystkim wolny i uporządkowany. Zabranie z tego rejonu przeładowanej książkami szafy przyniesie znacznie lepszy efekt niż dostawienie na jednej z półek szeregu żab i akwarium ze złotymi rybkami. To samo dotyczy rejonu Bogactwa (południowy wschód) - tam powinno być przede wszystkim pięknie i bogato. Postawienie w tym rejonie małego stoliczka z pięknym kwiatem doniczkowym lub talerza z owocami może przynieść dużo lepsze efekty niż wspomniana żaba czy jakikolwiek inny symbol.

Pozdrawiam,
Marcin Salski