pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Wejście z niekorzystnym rejonie Ba-Zi

Drzwi do naszego mieszkania znajdują się w złej osobistej strefie zarówno mojej jak i męża. Czy można tu zastosować jakieś remedium?

Szanowna Pani,

Niestety z remediami na niekorzystne strefy osobistego kompasu Ba-Zi jest dość krucho. Podstawowym remedium jest zadbanie o to aby inne najważniejsze elementy Państwa mieszkania (sypialnia, salon, miejsce do pracy) znalazły się w strefach korzystnych.

Drugim elementem jest zadbanie o to aby spać w korzystnym dla siebie kierunku i jak najczęściej siedzieć z twarzą zwróconą w jednym z korzystnych kierunków.

Trzecim sposobem radzenia sobie jest takie urządzenie rejonu wejścia w mieszkaniu aby dominował tam żywioł osłabiający daną strefę. Jeśli na przykład Państwa drzwi wejściowe znajdują się na wschodzie i jest to Wasza niekorzystna strefa to znaczy, że w rejonie wejścia należy dodawać Ognia lub Metalu zależnie od tego, który z tych żywiołów jest korzystniejszy dla Pana domu. Ogień będzie wyczerpywał energię Drzewa dominującą w tym miejscu a Metal będzie ją kontrolował. Jeśli Pan domu jest szóstką lub siódemką to lepiej dodawać w rejonie wejścia Metalu, jeśli zaś jest dwójką lub ósemką - lepiej dodawać Ognia. Mam nadzieję, że zrozumie Pani o co chodzi i będzie umiała to przełożyć na swoją sytuację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marcin Salski