pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Ustawienie łóżka II

Jeśli mąż należy do Wschodu (1) a ja do Zachodu (6) to jak mamy ustawić łóżko? Jesteśmy 25 letnim małżeństwem. Pokój jest mały, drzwi wejściowe są suwane, naprzeciw drzwi jest okno. Jak ustawić łóżko względem stron świata?

Szanowna Pani,

Przede wszystkim starałbym się ustawić łóżko tak aby w jak najmniejszym stopniu znajdowało się na linii łączącej drzwi z oknem. Jeśli nie da się usunąć z tej linii całkowicie to radzę postarać się przynajmniej o to aby nie przecinała ona tułowia ani głowy osoby śpiącej. Łóżko powinno być dostawione wezgłowiem do ściany i mieć dostęp z obu stron. Jeśli te warunki będą spełnione może Pani zastanowić się nad stronami świata.

Kierunki dobre dla 1 to: północ, wschód, zachód, południowy wschód. Kierunki dobre dla 6 to zachód, południowy zachód, północny wschód, północny zachód. Jeśli spełniając opisane powyżej warunki (dotyczące ustawienia poza linią drzwi okno, dostawienia wezgłowiem do ściany i dostępu z obu stron) będzie Pani miała nadal jakiś wybór to proszę ustawić łóżko tak aby kierunek spania kompensował się z kierunkiem wejścia do sypialni. Jeśli na przykład wejście do sypialni jest skierowane na wschód (liczy się kierunek wychodzenia a nie wchodzenia!) to dobrze byłoby ustawić łóżko głowami w jednym z kierunków grupy zachodniej (zachód, północny zachód, południowy zachód lub północny wschód). Dzięki takiemu ustawieniu każdy z małżonków będzie miał coś dla siebie: na jedno z Was korzystnie będzie oddziaływało wejście do sypialni a na drugie z Was korzystnie będzie oddziaływał kierunek spania. Taką samą logikę można zastosować w odniesieniu do kierunku wejścia do mieszkania i do domu. Chodzi o to aby ustawić łóżko w kierunku z grupy rzadziej reprezentowanej przez drzwi wejściowe - w ten sposób uzupełnimy brakującą energię osoby należącej do tej grupy.

Po ustawieniu łóżka warto zadbać o obecność wokół niego Czterech Mitycznych Zwierząt:

  • Czarnego Żółwia za łóżkiem (pełna ściana u wezgłowia),
  • Białego Tygrysa (na przykład komody) po prawej stronie osoby leżącej na wznak,
  • Zielonego Smoka (na przykład rośliny doniczkowej) po lewej stronie osoby leżącej na wznak
  • Czerwonego Feniksa (nieco wolnej przestrzeni, bez dużych mebli) przed łóżkiem na przedłużeniu linii nóg leżącego.

Pozdrawiam,
Marcin Salski