pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Termin budowy domu

Na wiosnę zamierzamy rozpocząć budowę domu. Moja data urodzenia 21.09.1965 mojego partnera 14.10.1959. Jaka jest najlepsza data na rozpoczęcie i zakończenie. Co te daty oznaczają? Kiedy zamontować kuchenkę w kuchni?

Szanowna Pani

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie należałoby przeanalizować kilka czynników.

Jeżeli wzięlibyśmy pod uwagę szkołę „Wędrującej Gwiazdy”, od roku 2004 do 2024, trwa tzw. okres ósmy, a to oznacza, iż w pałacu centralnym znalazłaby się cyfra w najsilniejszy sposób związana z bogactwem i szczęściem a to z kolei stanowiłoby dużą korzyść dla osób zamieszkujących taki dom. Pomyślność jednak, związana jest również z rozkładem energii jakie niosą pozostałe gwiazdy a to z kolei związane jest z usytuowaniem domu względem stron świata i rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń wewnątrz – w miejscach, gdzie mamy do czynienia z pozytywnym oddziaływaniem gwiazd, należy zaplanować pomieszczenia w których często przebywamy (sypialnia, kuchnia, pokój dzienny, pokój dzieci), natomiast w tych, które ewentualnie mogą być niekorzystne, dobrze jest usytuować łazienkę, kotłownię, komórkę, czy inne pomieszczenie gospodarcze.

Kolejna wskazówka, jakiej mogłabym udzielić, to odpowiedni kierunek przeprowadzki. Będzie pomocny w momencie, kiedy przyjdzie na takową czas.

Można, badając pozycję Wielkiego Księcia Jowisza, podążać w kierunku, z którego nie płynie jego gniew. W każdym roku kalendarzowym jest to inny kierunek i tak na przykład w tym roku nie należy przeprowadzać się w kierunku północnym i północno-zachodnim.

Na podobnych zasadach traktujemy kierunek pozostający w konflikcie z Wielkim Księciem tzn. Trzy Śmierci. Dla odmiany tego kierunku nie wolno mieć za plecami w trakcie przeprowadzki, natomiast nie przynoszą szkody, gdy znajdują się przed nami. W tym roku ten kierunek to Zachód.

Mogą Państwo również przeanalizować sprawę od strony numerologicznej. Jeśli chodzi Państwa lata osobiste, Pani znajduje się w roku trzecim, co oznacza, że najlepiej przeznaczyć ten czas na przyjemności. Jeśli nie musi Pani podejmować żadnych ważnych decyzji, to świetnie, jeśli natomiast będzie Pani ciężko pracowała, nie przyniesie to efektów ani w pracy ani co za tym idzie w „dbaniu o swoje przyjemności”.

To dobry rok na odnawianie starych znajomości, odkrywanie nowego hobby, spotkania towarzyskie, więc każda próba skoncentrowania się na pracy będzie Panią męczyła. Proszę więc, mając tą informację na uwadze, nie martwić się swoją niechęcią do działania – do przyszłego roku minie.

Jeśli chodzi o Pana, znajduje się w swoim szóstym roku osobistym, a to oznacza, że cała energia powinna być spożytkowana na rodzinę i sprawy z nią związane – budowa domu to sprawa jak najbardziej rodzinna.

Analiza roku osobistego pozwala zrozumieć i wykorzystać energie osobiste, które oddziałują na nas w cyklu dziewięcioletnim. Jeśli sprawę potraktujemy ze zrozumieniem, działania danego roku są trafniejsze i zgodne z jego energią.

Jeśli chodzi o montaż kuchenki, nie znam żadnych zaleceń z tym związanych, natomiast odpowiednie usytuowanie domu na działce w „dobrej okolicy”, w korzystnym kierunku z prawidłowym rozplanowaniem pomieszczeń, będzie miało priorytetowe znaczenie w kwestii oddziaływania Chi na Państwa życie.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik