pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Strefa Pomocnych Ludzi i Bogacwa

Mąż - Ki 8 ,Kua 8 ,ziemia, tygrys: Ja- żona -Ki3,Kua4,woda (drzewo), smok. Mamy działkę w Kampinosie o pow.2tysM2,dom-130m2. Czy na te wielkość należy nałożyć siatkę Cesarska czy Intuicyjna? Wejście i front domu wychodzi na zachód. Na str. wsch. będzie ogród o pow.1200m2.Ważne jest dla jaka nałożyć siatkę aby części bogactwa i pomocni ludzie były odp. urządzone. Czy można na całość nałożyć Szk. Ces. a na dom i pokoje Intuicyjna? Czy powinna być jedna szkoła na całość?
 

Szanowna Pani,

Mistrzowie i eksperci feng shui stosują różne szkoły i metody w zależności od potrzeb, które możliwe są do określenia po dokonaniu szeregu wnikliwych obserwacji i dokładnych obliczeń służących właściwemu rozpoznaniu problemu z jakim zwraca się klient. Dlatego też mogę udzielić tylko takich wskazówek na jakie pozwalają mi informacje, które Pani przysłała. Poniżej dołączam link, pod którym znajdzie Pani informacje na temat liczby Ki i Qua, których nie należy stosować równolegle. Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie odpowiedniej szkoły na tak duży obszar, zdecydowanie zalecam szkołę  CESARSKĄ, gdzie Kariera znajduje się na północy. Tę samą metodę polecam również do wyznaczenia stref w domu i w poszczególnych pokojach, jednakże tak jak wspomniałem  jest to kwestia w dużej mierze starannych obliczeń i analiz, których być może nie zastąpi siatka bagua.

http://www.marcinsalski.pl/index.php?p=pytania&id=81

Nie ustosunkuję się do Państwa cech astrologicznych bo nie mają one znaczenia przy wyborze szkoły według jakiej analizuje się działkę lub dom. Chciałbym również podkreślić bardzo ważną kwestię. Sztuka feng shui zajmuje się i dąży do harmonii na wszystkich poziomach, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych a co za tym idzie, należy tak na życie, jak i otoczenie patrzeć całościowo, nie zaniedbując przy tym żadnej ze stref . Proszę o tym pamiętać zagospodarowując swoją przestrzeń.

Życzę wielu twórczych rozwiązań

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik