pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Siatka Bagua II

Witam  serdecznie

Mam pytanie dotyczące siatki bagua. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób nakładać siatkę na plan mieszkania I poszczególnych pomieszczeń. Czy nakładać ją zgodnie z kierunkami świata czy tez niezależnie do kierunku według drzwi tak by wchodziło się Kan, Gen lub Qian?

Witam Panią,

Poruszyła Pani temat, będący głównym powodem niezgody pomiędzy ekspertami stosującymi Szkołę Trzech Bram a tymi, którzy stosują Szkołę Kierunków. Prawda, jak to zwykle bywa, leży gdzieś pośrodku i wcale nie musi być „kością niezgody”.

Wprawne oko eksperta i wieloletnia praktyka, niezależnie od stosowanej metody, a poza wspomnianymi istnieje ich jeszcze kilka, jest w stanie „wykryć” problem i zaradzić mu niezależnie od tego jaką szkołę reprezentuje.

Tak więc do dużych powierzchni takich jak działka, dom, mieszkanie, pokój, najlepiej sprawdza się Szkoła Kierunków, do tych mniejszych : biurko, ekran komputera, kartka papieru (projektowanie papieru firmowego lub faktury)  stosujemy Szkołę Trzech Bram. Mam nadzieję, że rozwiałam Pani wątpliwości.

Życzę powodzenia
Magdalena Łomozik