pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Różne szkoły Feng-Shui

Ostatnio przeczytałem kilka książek na temat Feng-Shui i czegoś nie rozumiem. W jednych jest napisane, ze strefa na przykład Kariery jest na środku ściany, na której jest wejście, w innych znalazłem informacje, że Kariera jest zawsze na północy? Która z tych informacji jest prawdziwa?

Szanowny Panie,

Istnieją dwie szkoły:

  • Szkoła klasyczna, chińska, zwana także Cesarską, która mówi, że Kariera jest zawsze na północy. Większość mistrzów Feng-Shui stosuje wyłącznie tę szkołę jednak w świecie zachodnim przyjęła się także druga szkoła - intuicyjna.
  • Szkoła intuicyjna mówi, że Kariera jest na środku ściany, w której znajduje się wejście.

Ja osobiście jestem zwolennikiem szkoły intuicyjnej. Odwołuje się ona do naszej podświadomości, do funkcjonowania prawej i lewej półkuli mózgu, do kierunku przebiegania wzroku przy pisaniu i czytaniu. Tę szkołę można rozumowo uzasadnić. Podobne rozumowe uzasadnienie ma szkoła Cesarska w Chinach. Bogactwo jest na południowym wschodzie, bo tam są główne porty handlowe. Związki są na południowym zachodzie, bo tam zawsze mieściły się inne kultury (Indie). Jednak bardzo trudno jest Polakowi argumentować, że Bogactwo jest na południowym wschodzie - to przecież Ukraina i Bieszczady.

Mam nadzieję, ze trochę pomogłem.

Pozdrawiam,
Marcin Salski