pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Równość w związku

Dowiedziałam się, ze podobno ustawienie łóżka w sypialni ma wpływ na to ile zaangażowania w związek wnoszą partnerzy. U mnie jest to narożnik z dostępem z dwóch stron. Jak mogę zneutralizować wpływ takiego ustawienia na równy wkład do związku partnera?

Witam Panią,

Sypialnia to miejsce, gdzie spotyka się energia mężczyzny i energia kobiety, dlatego aranżacja tego miejsca powinna to w szczególny sposób podkreślać.

Atmosfera sprzyjające wypoczynkowi, podwójne przedmioty jako symbol pary a także, jak Pani wspomniała „sprawiedliwe” ustawienie łóżka.

To znaczy w taki sposób aby każda z osób miała tak samo wygodny do niego dostęp.

Celem takiego ustawienia jest podkreślenie równości pomiędzy partnerami i zapewnienie im poczucia swobody. Pyta Pani o zaangażowanie wkładane w związek dzięki równemu dostępowi do łóżka - cóż.... To w jaki sposób i czy partner angażuje się w związek, zależne jest raczej od innych czynników a na nie może mieć wpływ strefa Związków.

Trochę niejasne jest dla mnie Pani pytanie – zrozumiałam, że pyta Pani co zrobić aby ten „wkład” (zaangażowanie) w związek nie było równe?

Tak się składa, że sztuka Feng Shui powstała by pomagać a nie szkodzić i w tym też celu musi być stosowana. Psucie czegokolwiek za pomocą tej techniki jest co najmniej nieetyczne i z pewnością żaden szanujący się konsultant takiej praktyki nie przeprowadzi.

Natomiast harmonizowanie przestrzeni czasem przynosi zupełnie niespodziewane efekty i każda jej modyfikacja przeprowadzana w celu wprowadzenia równowagi jest korzystna dla jej autora, nawet jeśli na początku on sam tego nie dostrzega.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik