pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Rejon Związków

Sypialnię mam od wsch. w kącie wiedzy, połączona z łazienką bez drzwi. W kącie związków mam pokój gościnny. Jak urządzić sypialnię z łazienką, aby była z korzyścią dla dobrego, przyszłego związku. Jestem po
nieudanym małżeństwie Jestem lutowym wodnikiem.

Dzień dobry

Aby odpowiedzieć na to pytanie zabrakło dwóch istotnych o ile nie najistotniejszych informacji. Przede wszystkim nie wiem czy to pytanie zadaje kobieta czy mężczyzna? – z treści niestety nic nie wynika a ponadto nie ma daty urodzenia – to dzięki niej konsultant jest w stanie stwierdzić jaki jest wewnętrzny rozkład energii i czym ewentualnie należy go uzupełniać aby dążyć do równowagi.

Mogę natomiast podpowiedzieć jak zadbać o rejony sypialni i pokoju gościnnego pod kątem stref jakie zajmują.

Przede wszystkim pozostaje pytanie czy potencjalny partner już istnieje, czy też jest to etap poszukiwań. Na etapie, kiedy poszukujemy partnera, w rejon związków należy wprowadzić energię Ognia, czyli ruchu. Może to być kolor czerwony, różowy, fioletowy. Może to być również zwyczaj palenia świec lub kadzidełka ( w zależności od upodobań ). Ponadto strefę związków należy podkreślić jakimś „podwójnym” przedmiotem – mogą to być takie same obrazki, albo takie których tematyka wzajemnie uzupełnia się. Najogólniej rzecz ujmując chodzi o energię podobną do tej jaką reprezentuje związek, czyli energię pary.

Zupełnie inną kwestią jest moment, gdy jesteśmy już w związku i zależy nam na jego stabilizacji. Energia tej strefy to energia Ziemi i to ona stabilizuje sytuację i wspiera działania związane z istnieniem związku, dlatego też na tym etapie proponuję zaznaczenie jej w postaci koloru żółtego, pomarańczowego, brązowego jak również obrazów przedstawiających płaskie pejzaże i „stabilnych” przedmiotów.

Proszę również nie zapominać, że w każdym pomieszczeniu potrzebny jest każdy rodzaj energii, natomiast szczególnie zaakcentowany powinien być ten który ma szczególne oddziaływanie na sferę, którą należy wesprzeć.

Odpowiadając na pytanie, proszę zadbać o elementy „związku” zarówno w sypialni, która z natury związana jest z tą energią a dodatkowo wzmocnić tą strefę w pokoju gościnnym wprowadzając akcenty o których wcześniej pisałam.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik