pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Pokój przechodni

Mieszkam w pokoju przechodnim. Na wprost wejścia z przedpokoju jest okno a na prawo od tego wejścia znajdują się drzwi do sypialni. Słyszałam, że taki układ jest niekorzystny, jak temu zaradzić?

Szanowna Pani,

Wszystko zależy od tego kto śpi w tej sypialni. Jeśli jest to Pani sypialnia to wszystko OK. Gorzej jeśli jest to sypialnia kogoś innego a Pani śpi w pokoju, przez który ktoś przechodzi do swojej sypialni. Jeśli ta druga odpowiedź jest właściwa to poprawa sytuacji powinna polegać na:

  • Optycznym wydzieleniu tej części pokoju, którędy prowadzi przejście do sypialni. Można to zrobić odpowiednio układając dywan, lub wykładzinę czy też poprzez odpowiedni wzór ułożenia podłogi. Pomóc w tym może także odpowiednie ustawienie mebli. Chodzi o to aby osoba idąca do sypialni dokładnie wiedziała gdzie zaczyna się Pani terytorium i na nie nie wkraczała.
  • Wzmocnieniu w Pani pokoju tej strefy, która jest osłabiona poprzez obecność drzwi do sypialni. "Wzmocnienie" oznacza dodanie żywiołu odpowiadającego danej strefie oraz uczynienie tego rejonu atrakcyjnym. W pobliżu drzwi do sypialni dobrze byłoby umieścić coś co odwraca uwagę od samych drzwi (na przykład ładny obraz).

Pozdrawiam,
Marcin Salski