pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Podział mieszkania na strefy

Moje mieszkanie jest w kształcie litery L. Bardzo ciężko to wyjaśnić, bo oprócz prostokąta patrząc w prawo od drzwi wejściowych: pokój Taty- kuchnia-pokój dzienny-pokój Mamy, jest przedłużenie do łazienki, WC i mojego pokoju. Zakładając,  że wejście to kariera, pokój Taty to pomocni ludzie/dzieci, pokój dzienny to bogactwo/rodzina, pokój Mamy to wiedza - mój pokój jest przez ścianę z pokojem Mamy i nie wiem w jakiej leży gua...Jak na to patrzeć? Ja mam możliwość zrobienia zmian przede wszystkim w swoim pokoju - na parapecie okna stoi żaba którą odwracam popołudniu o 180 st. żeby obdarzyła mnie bogactwem,. Z góry dziękuję za pomoc!!

PS. Czy w moim pokoju może stać zdjęcie moje i Siostry gdy miałyśmy po kilka lat? Czytałam że to może zahamować nasz rozwój?? Pozdrawiam!! MONIKA

Witam  Panią,

Zaproponuję Pani zastosowanie szkoły Kierunków. Proszę podzielić mieszkanie dwiema przekątnymi – w ten sposób znajdzie Pani środek - a następnie nałożyć siatkę bagua, tak, aby Kariera znajdowała się na północy.

Z planu wynika, że w mieszkaniu na strefę odjęta (klatka schodowa) przypada rejon Wiedzy i częściowo Kariery.

Wynika z tego, że Pani pokój zajmuje strefę Bogactwa, dlatego to właśnie tutaj może Pani wzmocnić ten żywioł wspierając go elementem Drzewa.

Element Drzewa reprezentuje kolor zielony i brązowy z fakturą drzewa, kształt smukły i podłużny (pionowe pasy) oraz drzewo w postaci naturalnej czyli rośliny.

Rozwiązanie Pani problemu, to temat znacznie szerszy niż obejmuje to formuła „szybkich porad przez Internet”, ponadto brakuje wielu istotnych danych, między innymi daty urodzenia.

Z całą pewnością natomiast nie pomogę Pani w kwestii żaby, ponieważ uważam, że przestawianie jej nie zastąpi wysłania CV, spotkania z przyjaciółmi, rozmowy z rodziną i aktywnego poszukiwania możliwości.

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale to czym żaba jest dla Chińczyka z pewnością nie będzie dla żadnego Europejczyka – ma to związek z kulturą. W naszym kraju takim talizmanem może być czterolistna koniczyna, podkowa,  czy jakiś inny „magiczny” przedmiot podarowany przez bliską osobę.

Jeśli chodzi o zdjęcie Pani z siostrą – raczej kojarzyłabym je z miłym wspomnieniem, a nie przedmiotem uwsteczniającym rozwój czy też cokolwiek innego!

Zanim zrobi Pani rewolucję w swoim pokoju, serdecznie polecam przeczytanie poniższych pozycji – może już w trakcie lektury zacznie Pani zmiany w swoim życiu, czego z całego serca Pani życzę.

Joseph Murphy  „Potęga podświadomości”

Zbigniew Królicki „Niech przestrzeń pracuje dla Ciebie”

Ewa Foley „Zakochaj się w życiu”

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu.

Magdalena Łomozik