pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Obrazy i inne remedia Feng-Shui

Czy obrazy, które widać na tej stronie mają faktycznie takie działanie jak wynika z opisu. Jak się do tego przekonać?

Szanowna Pani,

Feng-Shui to wiedza o tym jak wszystko co znajduje się wokół nas oddziałuje na nasze życie. Zasady Feng-Shui dotyczą kształtów, kolorów, cech materiału, z którego coś jest wykonane, wzajemnego położenia przedmiotów, położenia względem kierunków geograficznych itp. Cechą dobrej aranżacji każdej przestrzeni jest harmonia i dostosowanie do przeznaczenia. Dla przykładu sypialnia młodych małżonków pragnących mieć dzieci powinna być zdominowana przez te elementy, które wzmacniają miłość, zachęcają do spontaniczności, seksu i prokreacji natomiast biuro biegłego księgowego powinno być nacechowane porządkiem, poszanowaniem przepisów i żelazną konsekwencją. Te wymagania można "przetłumaczyć" na język Feng-Shui a następnie przenieść na zalecenia dotyczące wystroju wnętrza, ustawienia mebli, barw, materiałów itp.
Obrazy, które prezentuję na stronie i sprzedaję w kilku sklepach w Warszawie i Łodzi zostały skomponowane według powyżej opisanych zasad. Nie mają one magicznej mocy lecz poprzez swoją treść i kolorystykę wzmacniają te cechy otoczenia, które są potrzebne aby wspomóc wymienione sfery życia. Rozwój kariery zawodowej, na przykład, wiąże się z Wodą i ruchem - stąd tematyka obrazu. Woda jest w cyklu ożywczym wzmacniana przez Metal - stąd ramki obrazów dla wzmocnienia kariery są srebrne, złote lub granatowe.
Dokładnie te same zasady stosuję u siebie w domu oraz dając rekomendacje swoim klientom. Proszę poeksperymentować a przekona się Pani, że Feng-Shui działa.
 
Serdecznie pozdrawiam,
Marcin Salski