pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Nieregularne mieszkanie

Mam nietypowe jednopokojowe mieszkanie. Trójkątna kuchnia powoduje, że całość ma kształt siedmiokąta,  (niektóre strefy są obcięte.) Wejście od południa Bardzo dokucza mi samotność,  są też problemy  z przyjaciółmi, karierą i pieniędzmi. Doradzono mi zastosowanie Feng Shui. Jak nałożyć siatkę Bagua?

Szanowna Pani,

Współczesna architektura – przepraszam wszystkich twórczych projektantów – to zmora nie tylko ekspertów Feng Shui, ale przede wszystkim samych szczęśliwych posiadaczy tych mieszkań o fantazyjnych kształtach. No proszę sobie wyobrazić – niestety niektórzy znają to pewnie z autopsji – jak zmieścić kwadratową szafkę w róg o kącie 400, lub sprawić by zwężający się w stronę horyzontu pokój sprawiał wrażenie przytulnego…

Ten, z pozoru niemający nic wspólnego z Pani pytaniem wstęp, tak naprawdę stanowi odpowiedź a to, o czym Pani pisze potwierdza obawy, jakie zawsze towarzyszą analizowaniu powierzchni o „nietypowych” kształtach.

Oczywiście, nakładając siatkę Bagua może się Pani posłużyć kierunkami  – czyli północ to Kariera, ale tak naprawdę odjęte strefy to jedna sprawa a te krzywizny wśród których musi Pani przebywać to odrębny temat. Nawet, jeśli wydaje się to Pani niemożliwe – proszę się zastanowić, w jaki sposób opuścić to mieszkanie. Może jakiś artysta chciałby tu mieć pracownię, a może okolica jest atrakcyjne dla studentów?

Myślę, że powinna Pani całą energię i wszelkie działania związane z Feng Shui skierować właśnie w tą stronę. W „prostym domu” życie też się „prostuje”.

Ponieważ nie mam pewności, czy rzeczywiście mieszkanie ma taki kształt jak podejrzewam, proszę o przesłanie schematu na adres mailowy, który znajdzie Pani na stronie a ja podpowiem jak nałożyć siatkę.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik