pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Niekorzystne gwiazdy w rejonie wejścia

Co zrobić, jeśli w rejonie wejścia do mojego mieszkania pojawia się niekorzystna kombinacja 7/2 Wędrującej Gwiazdy? Czy na taki układ gwiazd są jakieś remedia, które mógłbym zastosować?

Szanowny Panie,

To prawda, że 7 nie jest dobrą gwiazdą i jej obecność w rejonie drzwi wejściowych może być przyczyną różnego rodzaju problemów. 7 w kombinacji z 2 zależnie od swojego położenia względem kierunków geograficznych może nieść ze sobą zagrożenie pożarem, wypadkami, chorobami noworodków i dzieci lub skłonnością do zarabiania pieniędzy nieuczciwą drogą. Wcale tak jednak być nie musi i zagrożenie wynikające z występowania kombinacji 7-2 w rejonie wejścia zależy od kilku czynników.

Czy jest to Pałac Frontowy domu lub mieszkania? Jeśli tak to zagrożenie jest większe, jeśli nie to kombinacja 7-2 ma znacznie mniejsze znaczenie. (Zwracam tutaj uwagę, że drzwi frontowe wcale nie muszą znajdować się w Pałacu Frontowym i bardzo często znajdują się w jednym z pałaców sąsiadujących).

Jeśli kombinacja 7-2 znajduje się w Pałacu Frontowym to jej siła oddziaływania zależy od kierunku geograficznego, w którym znajduje się Pałac Frontowy. Najgorzej jest, gdy taka kombinacja trafi się w pałacu południowym, trochę słabsze jest jej oddziaływanie w rejonach południowo-zachodnim i północno-wschodnim, jeszcze słabsze - na zachodzie i północnym-zachodzie natomiast na północy, wschodzie i południowym-wschodzie można jej się wcale nie bać.

Siła oddziaływania kombinacji 7-2 zależy także od tego, jaka gwiazda znajduje się w Bazie Ziemi w tym samym pałacu. Gwiazdy: 1 i 4 będą osłabiać działanie kombinacji 7-2, gwiazdy: 2, 3, 5, 7, 8 będą ją wzmacniać lub nakładać na nią inne negatywne wpływy.

Następnym elementem jest występowanie układów specjalnych wykresu geomacyjnego. Jeśli siódemka lub dwójka ze wspomnianej kombinacji 7-2 są elementami układu Kombinacji Dziesiątki (Baza Ziemi tworzy we wszystkich pałacach z Gwiazdą Góry lub Gwiazdą Frontu (Wody) sumę równą 10) to ten specjalny układ skutecznie neutralizuje negatywny wpływ kombinacji 7-2.

Na koniec warto zastanowić się, w jaką relację wchodzą wspomniane gwiazdy 7 i 2 z mieszkańcami domu. Jeśli Pana liczba Kua to 2, 6, 7 lub 8 to kombinacja 7-2 w rejonie wejścia może być dla Pana całkiem pomyślna. Nieco gorzej, jeśli Pana liczba Kua to 1 a najgorzej, jeśli jest to 3, 4 lub 9.

Proszę przeanalizować swoje wejście w przedstawiony powyżej sposób i dopiero po takiej analizie odpowiedzieć sobie na pytanie czy wspomniana kombinacja 7-2 w rejonie wejścia jest dla Pana i Pana rodziny jakimś zagrożeniem. Jeśli tak to remedium osłabiającym działanie tego układu są artefakty Wody i Drzewa. Proponuję umieścić w pobliżu wejścia akwarium, wazon z regularnie wymienianymi ciętymi kwiatami, rośliny doniczkowe (pod warunkiem, że jest to możliwe ze względu na ilość światła), obrazy przedstawiające roślinność i płynącą wodę, a do wystroju użyć kolorów zielonego i niebieskiego, elementów drewnianych oraz wzorów falistych i nieregularnych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marcin Salski