pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Nazwa firmy II

Jak wybrać nazwę która pomoże mi w stworzeniu silnej firmy marketingowo reklamowej?

Szanowna Pani,

Dam Pani kilka prostych wskazówek jakimi warto kierować się przy tworzeniu nazwy firmy:

  • Najlepsze nazwy zawierają w sobie nazwiska właścicieli lub założycieli. Zna Pani dobrze takie nazwiska jak Ford, Opel, Dior, Batycki, Kruk, Eris, Chanel ... itp. Nazwisko właściciela w nazwie świadczy o jego zaangażowaniu w sprawy firmy, o jakości którą gwarantuje podpisując się pod swoimi wyrobami czy usługami.
  • Nazwa małej, nowopowstałej firmy powinna w sobie zawierać informację o tym czym firma się zajmuje.
  • Dobre dla firmy są dopiski świadczące o jej tradycji lub związkach z innymi. Nazwy w rodzaju "Zakład młynarski Jerzy Matysiak i synowie" lub "Agencja nieruchomości Andrzej Kawecki i wspólnicy" dają poczucie większej stabilności i trwałości.
  • Bardzo fajne efekty można osiągnąć przez zastosowanie w nazwach różnych symboli (np. Agencja Ochrony "Grot") ale trzeba z tym uważać bo niektóre symbole mogą mieć swoje podteksty (na przykład nazwa "Drukarnia Feniks" nie wróży właścicielom fortuny).

Z powyższego wynika, że rekomendowaną przeze mnie nazwą dla Pani firmy będzie na przykład: "Agencja Reklamowa Barbara Kowalska i wspólnicy".

Mało jest literatury na temat tworzenia nazw firm zgodnie z zasadami Feng-Shui. Ja swoją wiedzę zaczerpnąłem bezpośrednio z wykładów na Akademii Feng-Shui we Wrocławiu. oraz ze skryptów napisanych przez profesora Zbigniewa Królickiego.

Co do numerologii nazw firm to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Ważna jest zarówno wibracja nazwy, data założenia firmy, jak i kombinacja obu tych liczb. Jeśli chce Pani zagłębić się w ten aspekt tworzenia nazw to polecam lekturę książki Gadys Lobos Magia Numerologii.

Ważnym elementem wpływającym na losy firmy jest także jej logo. Powinno ono zapewniać rozwój, podkreślać te cechy, które stanowią USP firmy i być kolorystycznie zgodne z branżą, w której firma działa. Warto o tym pomyśleć w momencie tworzenia nazwy firmy są nazwy, które dają wspaniałe możliwości jeśli chodzi o projektowanie i rozwijanie logotypu. W tym zakresie także chętnie służę pomocą.

Prosze tez pamiętać, że feng shui to jeden z kilku rodzajów wpływów jakim podlega człowiek. Mówiąc o firmie - do jej powodzenia niezbędna jest rzetelna wiedza z zakresu zarządzania.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,

Marcin Salski