pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Nakładanie siatki Ba-Gua II

Proszę mi pomóc w nakładaniu siatki Ba-Gua. Nakładając ją według kierunków geograficznych świata wejście mam na wschodzie, więc wg układu "wejście na północy" wszystkie strefy mam przesunięte w prawo o 90 stopni. Dodam tylko że nakładając Ba-Gua wg sposobu "wejście na północy" układ stref bardziej mi pasuje np: związki  mam w sypialni, sławę w pokoju głównym. Natomiast jak przesunę siatkę wg stron geograficznych, sława wypada mi w garderobie, partnerstwo w kącie mieszkania itp.
Co mam zrobić, przecież nie mogę się kierować tym, co mi odpowiada tylko tak jak powinno być, a nie chciałabym popełnić błędu, ustawiając na przykład figurkę drewnianą w strefie ognia.
Nie układa mi się z mężem, oraz chciałabym poprawić moje finanse. Z tego to względu chciałabym posłużyć się feng shui i  dowiedzcie się co w moim domu jest nie tak, żeby móc coś zmienić. Bardzo proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

Jak już Pani wie istnieją dwie szkoły nakładania siatki Ba-Gua. Pierwsza, wywodząca się ze szkoły Cesarskiej zakłada wyznaczanie rejonów Ba-Gua zgodnie z kierunkami geograficznymi. Na północy jest wtedy nie tyle „wejście” co rejon Kariery, południu odpowiada Sława, południowemu-zachodowi Związki itd. Druga szkoła zwana Intuicyjną lub Szkołą Trzech Bram mówi o tym, że wejście do mieszkania może wypaść w jednym z trzech rejonów: Wiedzy, Kariery lub Pomocnych ludzi.
Często spotykamy się z pytaniem, której szkołę stosować. I niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy konsultant feng-shui z pomocą swojej intuicji sam decyduje o tym, która szkoła w danym przypadku będzie najodpowiedniejsza. To samo proponuję Pani. Z Pani listu wynika, że skłania się Pani bardziej do układu Intuicyjnego, gdzie w Pani przypadku oznacza to wejście na północy w rejonie Kariery.  Jeśli chce Pani wzmocnić relację z mężem proszę w rejonie Związków zadbać o wzmocnienie żywiołu Ziemi i parzystości występujących w nim elementów. Ziemia to:

  • kolory: brąz, żółty, pomarańczowy (we wszelkich odcieniach),
  • wzory: poziome pasy, krata, kwadraty,
  • materiały: ceramika, kamienie, glina.

Pod pojęciem parzystości mam na myśli wzmocnienie efektu: para, dwie osoby. Oznacza to na przykład: dwa kinkiety nad łóżkiem, dwa fotele, dwie poduszki na łóżku. Lampę z podwójnym kloszem itp. Proszę też spróbować powiesić w sypialni zdjęcia przedstawiające Was, jako szczęśliwą, uśmiechniętą, dobrze rozumiejąca się parę.
Proszę pamiętać, że jest to spore uogólnienie. Nie wiem jakiego rodzaju problemy w Państwa związku się pojawiły. Najlepiej byłoby je dobrze zrozumieć przed poradzeniem konkretnych rozwiązań. Przyczyn konfliktów może być wiele, może to być niezgodność Państwa cech astrologicznych  i być może potrzebny jest zupełnie inny żywioł niż Ziemia, może miejsce w którym jest sypialnia jest pod wpływem niezgodnych z Państwem gwiazd. A może sypialnia jest „zagracona”, jest w niej dużo nieużywanych już, trzymających przy przeszłości rzeczy? Ustalenie takich przyczyn wymaga jednak ekspertyzy mieszkania.
Na poprawę finansów wpływa stymulacja rejonu Bogactwa. Tam można dodać żywiołu Drzewa. Drzewo to:

  • kolor zielony
  • wzór pionowych pasów
  • rośliny i drewno.

Ważne, by ten rejon był nie blokowany żadnym dużym meblem, nie stanowiło go ciemne pomieszczenie.
Proszę także nie obawiać się korzystania z intuicji. Feng Shui jest wiedzą intuicyjną a wiara, przekonanie i wewnętrzne odczucia odgrywają w niej dużą rolę. Wiele szkół feng shui jest ze sobą pozornie sprzecznych ale traktować je należy raczej jako różne siły na nas oddziałujące. Każda z nich jest poprawna i stosowanie jej może dawać pozytywne efekty. Rolą eksperta jest właśnie wybór odpowiedniej metody analizy i przy tym wyborze intuicja wsparta doświadczeniem ma decydującą rolę.
 
Pozdrawiam
Marcin Salski