pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Lustro w strefie Bogactwa

Czy można coś poprawić w mojej strefie Bogactwa? Tak traktuję lewy róg pokoju, najdalej położony od wejścia do pokoju. Stoi w nim toaletka z lustrem, w którym odbija się okno i daje to widoczny od drzwi efekt otwartej w tym rogu przestrzeni. W "otworze" tym widać część miasta z zielenią, a gdy zapadnie zmrok to widoczna jest świecąca latarnia tuż za oknem i w dalszej perspektywie także widać latarnie. Przyznaję, że jest to widok sympatyczny dla oka i robi niezwykłe wrażenie na co dzień. Jednak nie mam pewności, co do tego, że taki widok otwartej przestrzeni w strefie Bogactwa jest korzystny dla moich spraw finansowych. Zaczęłam się nad tym zastanawiać, gdyż moja sytuacja finansowa jest jakby opanowana, wydatki czynię takie jak chcę, jednak mam wrażenie, że wszelkim decyzjom finansowym towarzyszy jakiś dziwny niepokój, odezwały się także jakieś zarzuty o nieuczciwość powodowane -myślę- zazdrością. Bowiem w tym roku dysponowałam majątkiem spadkowym. Mam wrażenie pewnej izolacji związanej z tym, że dysponuję składnikami odziedziczonego spadku. Mieszkam tu od 2 lat i choć mam ten spadek i dysponuję tym tak, jak chcę, nie przynosi to oczekiwanej radości. Proszę o informację, czy może to mieć związek z tą widoczną w lustrze otwartą przestrzenią? Widok sam jest przyjemny dla mnie ale nie mam pewności, czy jest to korzystne dla pomyślności finansowej.

Szanowna Pani,

Taka przestrzeń, jeśli tylko jest przyjemna dla oka (a tak ją Pani określa) moim zdaniem nie jest niekorzystna dla strefy Bogactwa. Tym bardziej, że w lustrze odbija się wszystko, co ożywia rządzący w rejonie Bogactwa żywioł Drzewa roślinność, ruch, trochę delikatnego światła.

Wydaje mi się, że problem, który Pani opisuje nie dotyczy sfery Bogactwa przecież na brak pieniędzy Pani nie narzeka. Dotyczy on raczej Pani relacji z ludźmi w związku z Pani bogactwem. Przypuszczam, że Pani problem dotyczy rejonów Przyjaznych Ludzi i Związków. Coś niedobrego może się także dziać w rejonie Sławy (to te niepochlebne, krzywdzące Panią opinie). Proponuję, by zainteresowała się Pani tymi rejonami. Rejon Sławy znajduje się na środku ściany naprzeciwko drzwi, Związki to kąt po prawej stronie najdalej od drzwi, a Przyjaźni Ludzie to kąt po prawej stronie, przy ścianie na której są drzwi.

  • Rejonem Przyjaznych Ludzi rządzi żywioł Metalu, a wspiera go Ziemia. Oznacza to metalowe i ceramiczne przedmioty, kolory: złoty, srebrny, biały, różowy, żółty, pomarańczowy, brązowy, kształty koliste i prostokątne, podłużne.
  • W rejonie Związków rządzi żywioł Ziemi, a wspiera go ogień. Oznacza to przedmioty ceramiczne i ogień (np. palące się świece, obrazy przedstawiające słońce, dobre oświetlenie), kolory: brązowy, żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, kształty prostokątne, ostre, trójkątne.
  • Rejonem Sławy rządzi Ogień, wspiera go Drzewo. Miejsce to nie powinno być zastawione żadnym ciężkim meblem. Może tam wisieć coś ładnego, co przyciąga uwagę i wzbudza dobre uczucia.

Wymienione wyżej elementy i sposoby zrealizowania danego żywioły służą do zaktywizowania danych rejonów. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na to, czy miejsca te są zadbane, dobrze oświetlone, czy nie są zablokowane ciężkimi meblami, zagracone.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marcin Salski