pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Łóżko w Związkach

Szanowny Panie,

W strefie Związków w mojej sypialni stoi łóżko. Pokój jest tak mały, że nie mam możliwości ustawienia łóżka w ten sposób, by był do niego dostęp z dwóch stron. Nad łóżkiem wisi kinkiet z dwiema żarówkami. Co mogę zrobić, by mimo lóżka w tym miejscu wzmocnić ten rejon?

Szanowna Pani,

Pyta Pani o to jak „wzmocnić rejon związków” ale jak rozumiem chodzi Pani o to aby poprawić sferę związków w Pani życiu. Czy tak? Rzeczywiście, aby poprawić tę sferę życia należy odpowiednio zaaranżować rejon Związków i być może jeszcze kilka innych miejsc ale wiele zależy od tego na jakim etapie jest Pani związek. Nieco inne są zalecenia dla osoby poszukującej partnera a inne dla osoby, która chciałaby istniejący już związek ustabilizować. Poniżej przedstawiam zasady ogólne dotyczące obu sytuacji oraz specyficzne rekomendacje uzależnione od tego, w której z wymienionych sytuacji się Pani znajduje.

Zasady ogólne:

 • Rejon Związków związany jest z elementem Ziemi. Dobre dla tego rejonu kolory to żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, ceglasty, kremowy, beżowy. W rejonie tym nie powinno być zbyt dużo roślin, warto natomiast umieszczać tam ozdoby ceramiczne, świece, słoneczne obrazy, płaskie pejzaże, poziome linie i wszystko co kojarzy się z płaską, ciepłą ziemią.
 • Istotnym elementem dekoracyjnym rejonu Związków są podwójne detale, tym niemniej przedmioty wiszące nad głową nie dają poczucia pewności i bezpieczeństwa. Jeśli to możliwe proszę raczej, zamiast kinkietu, powiesić obrazek przedstawiający związek dwóch istot lub przedmiotów albo ładny pejzaż. W rejonie tym należy unikać samotnych postaci i pojedynczych przedmiotów, jak również wszelkiej agresji.
 • Ponadto sypialnia, to miejsce gdzie powinny spotkać się dwie energie - męska i żeńska. Oznacza to, że pomieszczenie nie powinno być zbyt kobiece - mam tu na myśli koronki, falbanki, pastelowe róże itp.
 • Proszę nie martwić się brakiem dostępu do łóżka z dwóch stron a raczej skupić na wsparciu energii tego rejonu poprzez odpowiednią kolorystykę ścian, pościeli, elementów dekoracyjnych i dodatki (podwójne).

Jeśli szuka Pani bliskiej osoby to:

 • Rejon Związków należy odblokować i wprowadzić do niego ruch. Czy ma Pani w sypialni jakieś szafy lub inne ciężkie meble? Jeśli tak – proszę je wynieść lub przynajmniej tymczasowo je opróżnić ze zbędnych rzeczy (wynieść książki z regału, wyrzucić stare ubrania, uporządkować dokumenty). W ten sposób zrobi Pani miejsce dla nowego domownika.
 • Proszę zwrócić szczególną uwagę na rejon Związków na planie samej sypialni (prawy daleki róg od drzwi lub rejon południowo zachodni sypialni – zależnie od tego którą szkołę Pani zastosowała). W tym miejscu w sypialni musi być wolna przestrzeń!
 • Przy dekoracji wnętrza proszę zastosować elementy związane z energią Ognia (kolor czerwony, fioletowy, intensywnie różowy, ostre kształty i wzory).
 • Ponadto, dla zwiększenia szans na znalezienie partnera proponuję odblokować rejon Rodziny w Pani mieszkaniu (wschód lub środek lewej części mieszkania patrząc od drzwi wejściowych). Co Pani ma w tym rejonie? Niech Pani wyniesie stamtąd ciężkie meble, doda tam Drzewa (rośliny) i Wody (akwarium lub obrazy z wodą).
 • Może Pani też spróbować umieścić wizerunek swojego wymarzonego partnera w rejonie Kariery (północ lub środkowa część mieszkania w rejonie wejścia). Wizerunek nie musi być widoczny, może być to jego zdjęcie schowane w szufladzie albo jakiś przedmiot, który rodzi w Pani skojarzenia z partnerem.

Jeśli pozostaje Pani w związku i chce go ustabilizować to:

 • Sugeruję kolory i wystrój w elemencie Ziemi (łagodny pomarańcz, ciepły żółty, brąz) i trochę dodatków energii Metalu (biały, srebrny, złoty, kształty i wzory kuliste), który ma na celu skupienie i zatrzymanie energii męskiej.
 • Z sypialni należy zdecydowanie usunąć elementy Wody (akwarium, obrazy przedstawiające wodę, kolor niebieski, linie faliste)
 • W rejonie Związków na planie sypialni (prawy daleki róg od drzwi lub rejon południowo zachodni sypialni – zależnie od tego którą szkołę Pani zastosowała) proszę umieścić jakiś niezbyt ciężki ale stabilny mebel z parzystymi elementami. Może być to komoda z dwojgiem drzwi i dwiema lub czterema szufladami, dwa krzesła czy fotele, ładna podwójna stojąca lampa itp.
 • Proszę zadbać aby partner miał w Pani sypialni swoje miejsce (jakąś wolną szufladę na swoje rzeczy, miejsce w szafie itp.)

Związki to temat wymagający głębokiej analizy zarówno cech astrologicznych jak i zsynchronizowania wielu zewnętrznych czynników i sprawdzenia rozkładu energii w całym mieszkaniu, dlatego powyższe sugestie są bardzo ogólne. Jeśli będzie Pani zainteresowana bardziej szczegółową poradą proszę zamówić pełną ekspertyzę.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Salski