pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Konflikty po przeprowadzce

Przeprowadziłam się z rodziną do nowo zakupionego mieszkania i mam wielki problem z kolorystyką w przedpokoju i sypialni, w której przy obecnych kolorach (błękit i żółty) bardzo źle się czuję. Nadmieniam, iż oba te pomieszczenia łączy ta sama ściana. Blok jest z 1975 roku, a okna wychodzą na trzy strony świata: wschód (sypialnia), zachód(kuchnia z pokojem dziennym),północ(pokój dzieci). Moja data urodzenia:13.04.1976, męża-14.11.1973. Dodam jeszcze, iż odkąd wprowadziliśmy się do tego mieszkania czuję się bardzo rozdrażniona i podenerwowana. Często kłócimy się z mężem, co nie miało wcześniej miejsca. Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź, ponieważ sytuacja jest trudna do zniesienia.


Szanowna Pani,

Większym problemem jest chyba to, że występują między Państwem konflikty, niż to jaki kolor ma ściana w przedpokoju. Konflikty, o których Pani pisze raczej nie wynikają z osobistych układów żywiołów Pani i Pani męża. Wasze żywioły są w harmonii i osobno i w relacji wzajemnej. Natomiast z pobieżnej analizy mieszkania wynika, że 2006 rok będzie dość trudny. Wynika to z astrologii Państwa mieszkania ustalonej na podstawie daty budowy, którą Pani podała. Przyczyna konfliktów zdaje się leżeć w zachodniej części mieszkania, tam gdzie jest kuchnia i pokój dzienny. Jest to rejon, w którym przez cały rok będzie panowała niebezpieczna gwiazda (5). Dodatkowo, na jej wpływ nachodzą wpływy gwiazd miesięcznych. Poprawę widać od marca, ale luty będzie trudny. Remedium na te oddziaływania jest żywioł Drzewa. Proszę zachodni rejon mieszkania tak urządzić, by ten żywioł był elementem dominującym. Najlepiej będzie postawić tam kilka dużych, dekoracyjnych roślin.
Jeśli zaś chodzi o przedpokój, to nie dziwię się, że Pani tych kolorów nie lubi. Państwa trygramy osobiste to Li(Ogień). Żółty to kolor Ziemi, która Ogień wyczerpuje, niebieski to kolor Wody, która Ogień niszczy.  Przedpokój chyba wypada Państwu w rejonie południowym. Jeśli tak, to proszę zmienić kolor ścian w przedpokoju na takie, które reprezentują żywioły Ognia i Drzewa, czyli zielenie, czerwienie i fiolety. Proszę je jednak z uwagi na konflikty zastosować w łagodnych odcieniach, a nie kontrastowych.

Pozdrawiam,
Marcin Salski