pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłótnie w związku

Co mówi feng shui na temat relacji pomiędzy kobietą urodzoną 09.08.1970 roku i mężczyzną urodzonym 11.06.1975 roku? Obydwoje mamy bardzo silne charaktery i napięć między nami nie brakuje. Czy można w jakiś sposób uspokoić ten związek?

Szanowna Pani,

Pani liczba Kua to 3, czyli Drzewo. Urodziła się Pani w roku Metalu. Pani chińskie zwierze to Pies, któremu odpowiada element Ziemia. Powstającej kombinacji żywiołów: Ziemia, Metal, Drzewo brakuje do równowagi i twórczego cyklu elementu Wody.
Liczba Kua Pani partnera jest 7, czyli Metal. Urodził się on w roku Drzewa. Jego zwierzę to Zając, który podlega również żywiołowi Drzewa. Dla zrównoważenia osobowości potrzeby mu jest, tak jak i Pani, żywioł Wody.
Dodatkowo pomiędzy liczbami Kua 3 (Drzewo) i 7 (Metal) występuje konflikt niszczący, który niweluje również żywioł Wody.
Woda jest elementem odpowiadającym za sprawną komunikację i porozumienie. Każde z Was osobno potrzebuje tego żywiołu, by zrównoważyć siebie, jak i Wy, jako para potrzebujecie go dla lepszej i mniej konfliktowej relacji. Oznacza to, że w waszym najbliższym otoczeniu, zwłaszcza w mieszkaniu potrzebne są silne elementy wystroju, dekoracji, aranżacji, które realizują żywioł Wody. Są to:

  • kolor niebieski,
  • kształt falisty,
  • materiały: prawdziwa woda, jej przestawienie na zdjęciu lub obrazie, szkło.

Najefektywniejszym remedium, które możecie zastosować jest ustawienie w mieszkaniu w jego głównym miejscu sporego akwarium, a także w kilku miejscach domu szklanych wazonów z codziennie wymienianą wodą i świeżymi kwiatami.
Po dodaniu Wody sytuacja powinna się poprawić.

Życzę powodzenia,
Marcin Salski