pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłótnie po przeprowadzce

Niedawno wprowadziliśmy się do nowego domu ale ciągle kłócimy się z mężem. Chciałabym zapytać, czy zmiany w otoczeniu zgodne z Feng Shui pomogłyby uniknąć kłótni? Na górze, gdzie jest nasza sypialnia nie mamy jeszcze drzwi, łóżko w sypialni ustawione jest z północy (głowy) na południe, wzdłuż skosu sufitu. W pokoju nie dominuje na razie żaden kolor (ponieważ pokój nie jest do końca urządzony)- meble i ściany są w kolorze białym, dywan bordowo-brązowy, narzuta na łóżku granatowa. Moja data urodzenia to 01.1977 a męża 06.1975.

Szanowna Pani,

Pani trygram osobisty to Li(Ogień), urodziła się Pani w roku Ognia a Pani zwierzę chińskie to Smok, którym rządzi żywioł Ziemi.

Trygram Pani męża to Tui(Metal), urodził się w roku Drzewa, a jego chińskie zwierzę to Zając, którym rządzi żywioł Drzewa.

Pani cechy astrologiczne są w powiązaniu harmonijnym. Cechy astrologiczne Pani męża są w układzie konfliktowym – Metal niszczy Drzewo. Aby przywrócić harmonię temu układowi w najbliższym otoczeniu Pani męża potrzeba żywiołu Wody. Woda jest też remedium na konflikty.

Dlatego proszę dodać Wody w następujących rejonach:

  • w pokoju męża (jeśli mąż taki pokój ma),
  • tam, gdzie najczęściej się Państwo kłócą,
  • tam, gdzie przebywacie Państwo razem,
  • w centrum domu albo przy wejściu.

Jeśli chodzi o Państwa sypialnię, to proszę ją urządzić w pastelowych, łagodnych kolorach. W sypialni nie może być kontrastów, proszę też zrezygnować z bieli. Stonowanie i brak kontrastów maja załagodzić konfliktowość wystroju. Ale doboru konkretnych kolorów proszę dokonać po ekspertyzie. Powodów kłótni może być więcej. Bardzo często jest to jakiś układ gwiazd, który po prostu trzeba sprawdzić. Kolory w sypialni zależą też od tego w jakim rejonie domu się ona znajduje.

Pozdrawiam,
Marcin Salski