pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłótnie małżonków

Bardzo kochamy się z żoną i było nam dobrze ale ostatnie lata nie układają się najlepiej, gdy tylko pojawię się w domu zaraz się kłócimy, choć kiedy rozmawiamy przez telefon wszystko jest dobrze. Czy to może wynikać z daty urodzenia (ja 1969, żona 1973)? Czy Feng-Shui może pomóc zmienić coś w domu?

Szanowny Panie,

Oczywiście, że Feng-Shui może i powinno pomóc w załagodzeniu konfliktów między Panem a żoną. Budowa szczęśliwych związków jest chyba najczęstszym tematem konsultacji Feng-Shui.

Istnieją dwie grupy przyczyn powstawania konfliktów między małżonkami:
1. niedopasowanie cech astrologicznych.
2. szkodliwe oddziaływanie otoczenia (domu, mieszkania, sypialni).

W Państwa przypadku niedopasowanie cech astrologicznych jest ewidentne:

  • Pan - Kogut urodzony w roku Ziemi, liczba Kua 4 Drzewo.
  • Żona - Bawół urodzona w roku Wody, liczba Kua 6 Metal.

Zarówno Wasze żywioły roku urodzenia jak i liczby Kua pozostają we wzajemnym konflikcie. Pana żywioł roku urodzenia (Ziemia) zasypuje żywioł roku urodzenia żony (Wodę) a jednocześnie wynikający z liczby Kua żywioł Żony (Metal) skutecznie piłuje Pańskie Drzewo. Trwałość Waszego związku jest utrzymywana dzięki zgodności cech astrologicznych zwierząt Bawoła i Koguta to bardzo silna więź. Aby załagodzić spory między Wami należy dodać w wystroju Waszego mieszkania Wody. Oznacza to:

  • postawienie akwarium (pod warunkiem, że ktoś będzie o nie dbał i będzie zawsze czyste, zdrowe i ładne),
  • wprowadzenie zwyczaju trzymania w domu ciętych kwiatów wstawionych do wody. Kwiaty powinny być regularne wymieniane na nowe. Ważne jest aby stały w dużej ilości czystej, regularnie zmienianej wody;
  • obrazy przedstawiające czystą płynącą wodę (morze, rzeka, strumień lub wodospad) Woda powinna płynąć w kierunku obserwatora i nie powinna być zbyt wzburzona ani groźna. Wodospad powinien być niezbyt wysoki a fale na morzu małe;
  • kolor niebieski,
  • faliste linie użyte w dekoracjach

Dodanie Wody łagodzi konflikt pomiędzy Metalem a Drzewem. Metal zamiast koncentrować się na atakowaniu Drzewa zajmie się dbaniem o czystą Wodę, która z kolei będzie źródłem sił dla Drzewa.

Wody nie należy umieszczać w sypialni remedia, o których napisałem powinny znaleźć się w salonie, jadalni, kuchni i przedpokoju.

Drugi z wymienionych konfliktów (Ziemia Żony przeciwko Pańskiej Wodzie w roku urodzenia) łagodzi się poprzez odpowiednie dodanie Metalu. Nie zalecę jednak tego Państwu na odległość ponieważ z remediami Metalu należy bardzo uważać. Nieumiejętne posługiwanie się nimi może konflikty zaostrzyć zamiast go zniwelować.

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz oczywiście oferuję swoje usługi, jeśli zdecydowalibyście się Państwo na pełną ekspertyzę.
Marcin Salski