pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłótnie II

Moi rodzice bardzo się kłócą. Myślę, że powodem może być niedopasowanie cech astrologicznych i chciałabym jakoś temu zaradzić. Tata urodził się w 1936 a mama w 1946 roku. Czy może mi Pan coś poradzić oraz czy zna Pan jakąś książkę, w której znajdę coś więcej na ten temat?

Szanowna Pani,

Generalnie przyczyn kłótni może być bardzo wiele i niedopasowanie cech astrologicznych jest tylko jedną z nich. Co do książek na ten temat to polecam Chińską Astrologię autorstwa Man-Ho Kwoka z tym zastrzeżeniem, że dotyczy ona jedynie wspomnianego właśnie dopasowania lub niedopasowania cech astrologicznych. Na temat wszystkich innych przyczyn kłótni i sporów przeczyta Pani w każdym podręczniku Feng-Shui w formie rozproszonej jest to po prostu jeden z wielu aspektów oddziaływania otoczenia na ludzi.

Jeszcze dwa zdania na temat Pani rodziców.

  • Jeśli tata urodził się w 1936 roku to jest on astrologicznym Szczurem urodzonym w roku Wody a jego liczba Kua to 1 (Woda).
  • Mama - urodzona w 1946 roku to astrologiczny Pies urodzony w roku Ognia a jej liczba Kua to 6 (Metal).

Takie zestawienie samo w sobie nie powinno generować konfliktu. Ewentualnie, dla poprawy sytuacji należy w otoczeniu obojga małżonków dodawać Drzewa. Będzie ono łagodnie wyczerpywać bardzo silną energię Wody taty i dodawać nieco sił mamie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marcin Salski