pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłótnie dzieci

Witam. Proszę o radę, co zrobić, aby nasi chłopcy przestali ciągle się kłócić i mieli lepsze relacje ze sobą oraz z nami. Ich daty ur. to: 27.10.97, 06.05.99, 21.09.02. Dodam, że mają wspólny pokój (okno na wschód). Jak ustawić biurka, by mieli większą motywację do nauki?
Z góry dziękuję za pomoc
.

Witam Pana,

Na początek wskażę Panu najkorzystniejsze kierunki dla każdego z chłopców.

Oczywiście podczas ustawiania, przede wszystkim proszę kierować się logiką i nie stawiać biurek w sposób utrudniający na przykład poruszanie się, po to, aby tylko wykorzystać dobry kierunek. Kierunki, to podpowiedź i zdaję sobie sprawę, że teoria to jedna strona a możliwości techniczne, zupełnie inna i dlatego zawsze podkreślam jak ważne jest akceptowanie wprowadzanych zmian oraz konieczność zachowania zdrowego rozsądku.

Chłopiec urodzony 27.10.1997 (Najstarszy), najkorzystniejsze dla niego kierunki to w kolejności: południe, południowy wschód, północ, wschód.

Chłopiec urodzony 06.05.1999 (Średni), najkorzystniejsze dla niego kierunki to:

Południowy wschód, południe, wschód, północ.

Chłopiec urodzony 21.09.2002 (Najmłodszy),najkorzystniejsze dla niego kierunki to:

Północny zachód, północny wschód, południowy zachód, zachód.

W każdym z opisanych powyżej przypadku najkorzystniejszym jest pierwszy z kierunków, ale zdaję sobie sprawę, że może to być niewykonalne, tym bardziej przy zachowaniu innych wskazówek, którymi zaraz się podzielę, ale wystarczy, że biurka zostaną ustawione tak, aby chłopcy siedzieli twarzami w którąś ze wskazanych stron.

Proszę również pamiętać o naturalnej hierarchii wynikającej z kolejności przyjścia na świat.

Najstarszy – ma najwięcej obowiązków, ale też i przywileje, jakich nie powinni mieć pozostali chłopcy, średni syn musi mieć trochę więcej obowiązków a zarazem przywilejów od najmłodszego, którego pozycja i tak jest specyficzna, ponieważ znajduje się „najbliżej” rodziców i w naturalny sposób jest przez nich najbardziej chroniony, co może powodować zazdrość a co za tym idzie konflikty ze starszym rodzeństwem.

Odnośnie biurek jeszcze jedna kwestia, proszę je ustawić tak, żeby żaden z chłopców nie siedział tyłem do drzwi (to powoduje nerwowość i niemożność skupienia), aby biurka nie były dosunięte do okna, (z którego widok zawsze na pewno będzie ciekawszy niż to, co akurat znajduje się na biurku), najlepiej, aby dało się dosunąć każde z biurek do ściany, tak żeby chłopcy się nie obserwowali znad blatów a mogli skupić nad tym, co mają przed sobą.

Dodatkowym elementem wspomagającym koncentrację, jest umieszczenie wszystkiego w cieniutkich ramkach. Czyli np., użycie folii samoprzylepnej i zrobienie cieniutkiej granatowej ramki wokół blatu biurka. Poza tym zrobić tak z wszystkim, co tylko na to pozwala w pokoju.

Dobrze również byłoby zrobienie zebrania wszystkich chłopaków i wyznaczenie stref. Może to być zabawa w granice Państw – każdy wybiera, jakiego Państwa pilnuje, wprowadza zasady panujące na jego terytorium, dba o porządek… wie Pan, o co chodzi? Jasne zasady, których wszyscy muszą przestrzegać, które jednocześnie pomogą wyeliminować przynajmniej część konfliktów, ale proszę pamiętać w tej zabawie to Pan jest szefem. Razem ustalacie zasady, ale później wszyscy ich przestrzegają.

Ponadto proszę zadbać w tym miejscu o element wody, który w naturalny sposób wspomaga komunikację, jak również element Metalu, który wspomaga skupienie.

Woda reprezentowana jest przez:

  • Kolor niebieski, turkusowy, granatowy
  • Kształty faliste
  • Obrazy, plakaty, przedstawiające spokojnie płynącą wodę
  • W naturalnej postaci: fontanna domowa, akwarium

Metal znajdzie Pan w:

  • Kolorze białym, srebrnym, złotym i wszelkich metalicznych odcieniach
  • Kształtach okrągłych, kulistych
  • Materiałach metalo-pochodnych, zegarach.

Życzę pomyślności

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik