pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Kłopoty z koncentracją

Dzień dobry.

Planuję remont pokoju ale nie wiem jaki kolor wybrać. Jestem typowym cholerykiem, często miewam chwile zniechęcenia, napady niepohamowanego głodu i rozdrażnienia. Lubię i dużo się uczę i chciałabym, żeby nauka była bardziej efektywna. Pokój mam słoneczny, duże okno na przeciw drzwi. Zastanawiam się nad odpowiednim doborem koloru sufitu oraz ścian. urodzona w ostatnich dniach grudnia 1985 r.

 

Witam Panią,

Na początek przeanalizuję Pani cechy astrologiczne, dzięki którym można stwierdzić w jakich relacjach pozostają energie względem siebie.

Pani liczba qua to 9 związana z energią Ognia, zwierzę znaku chińskiego – Bawół reprezentujący żywioł Ziemi w roku Drzewa.

Powyższe zestawienie wskazuje na zależności żywiołów pozostające w cyklu tworzenia, czyli harmonii.

Pyta  Pani o dobór kolorów – to oczywiście istotny, ale nie jedyny, aspekt wspomagający efektywność w nauce. Ważną sprawą, oprócz ustalenia indywidualnych cech astrologicznych, a dzięki nim zapotrzebowania na kolory, jest również dobranie koloru do strefy w jakiej znajduje się dane pomieszczenie względem domu. Nie posiadając tej informacji jestem w stanie udzielić tylko częściowej porady. Pokój służący do nauki, aby spełniał swoje zadanie, powinien przede wszystkim mobilizować do skupienia i nie rozpraszać swoim wystrojem, dlatego też sugeruję aby wszelkie zastosowane kolory były w odcieniach pastelowych.

Kolory wspomagające koncentrację a co za tym idzie pomocne w nauce, związane są z elementami:

  • Ziemi - żółty, kremowy, pomarańcz, beż, brąz
  • Metalu - biały, złoty, srebrny

Istotnym elementem mającym niebagatelny wpływ na koncentrację jest także miejsce w którym się uczymy. Zakładając, że jest to biurko, proszę ustawić go tak aby:

  • Widzieć zza niego osoby wchodzące do pokoju ( kontrola otoczenia wspomaga koncentrację)
  • Nie siedzieć na linii okno-drzwi (przeciąg energetyczny powoduje niemożność skupienia przez dłuższy czas)
  • Nie było ono przysunięte do okna ( widok tego co na zewnątrz, może to powodować ciągłe „uciekanie myśli”)
  • Nie było dosunięte do ściany (widok ściany tuż przed oczyma jest w pewnym sensie ograniczeniem) 

Życzę wielu sukcesów naukowych, pozdrawiam
Magdalena Łomozik