pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Jak zdobyć przyjaciół

Witam! Proszę mi powiedzieć, co zrobić, jak urządzić mieszkanie, jaki zastosować symbol, żeby mieć przyjaciół, znajomych?  Okna w moim pokoju wychodzą na wschód - nie wiem, co zrobić i jak?

Dzień dobry,

Gdybyśmy rozmawiały, zapytałabym, od jak dawna czuje Pani brak przyjaciół,, czy nawet znajomych. Czy ta sytuacja ma związek z przeprowadzką, czy też w dawnym miejscu zamieszkania zauważyła Pani, że znajomości zanikają? A może związane to jest ze zmianą trybu Pani życia? Czy te znajomości zanikły, czy też zostały zerwane w wyniku nieporozumień, czy odmiennych poglądów?

Za relacje z innymi ludźmi na poziomie towarzyskim odpowiedzialny jest rejon Związków.

Proszę więc sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś zakamarka w którym przechowuje Pani niepotrzebne rzeczy, czy miejsce to jest używane, czy też stanowi jakąś „wyłączoną z życia” część mieszkania? Po przeanalizowaniu powyższych pytań i udzieleniu sobie na nie odpowiedzi, proszę najpierw w przestrzeni tej zaprowadzić ład a jeżeli już takowy jest proponuję na początek element Ognia. Jeśli można w tym rejonie, proszę wprowadzić do swojego zwyczaju palenie świeczki – może to być w określonych porach. Na przykład, co drugi dzień podczas picia porannej kawy (to tylko taka propozycja), ale to nie koniec…

Teraz czas na najważniejsze. Każde palenie świeczki niech będzie związane z „nawiązaniem kontaktu” z kimkolwiek. Jednego dnia obmyśla Pani plan, w dniu palenia świeczki – realizuje go. Nie przedstawiła Pani dokładnie swojej sytuacji, więc nie wiem, czy jest Pani osobą uczącą się, pracującą, mamą wychowującą dzieci, czy może emerytką.

W zależności od tej sytuacji, należy dobrać zadania. Jeśli np. jest pani mamą zajmującą się dzieciakami, taki kontakt na początek może być np. na forum dla mam. Ale to dopiero początek. Następny krok, to rozmowa z jakąś mamą w przedszkolu, albo zaangażowanie się w działalność przedszkola. Jeśli jest Pani osobą na emeryturze, takim pierwszym krokiem, może być rozmowa z sąsiadem na jakikolwiek temat, oczywiście w formie pozytywnej – czyli narzekanie na krzyczące pod blokiem dzieci odpada.

Na kolejnych etapach konieczne jest podniesienie poprzeczki, ale sama Pani zobaczy, że im więcej działań, tym łatwiej one przychodzą. Znalezienie nowego hobby, zapisanie się na kurs – to następne etapy, które proszę konsekwentnie realizować a efekty pojawią się zadziwiająco szybko.

Wie Pani, o co chodzi? Wprowadza Pani element silnego ruchu – Ogień – ustala rytuał a następnie realizuje związane z nim cele. Proszę pamiętać, że Feng Shui pomaga, ale nie wyręcza , więc zastosowanie jakiegokolwiek remedium musi mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości i działaniu.

Życzę wielu nowych, sympatycznych znajomości i znalezienia prawdziwej przyjaźni

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik