pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Jak poprawić relacje z dziećmi

Chciałam zaprowadzić jakieś zmiany w toalecie mojego domu. Wymyśliłam sobie, ze nakleję na kafle ozdobne muszle tworząc dekoracyjną kolumnę. Poza tym chciałam wymienić deskę sedesową na drewnianą i zmienić na taką samą szafkę pod umywalką. Przypadkowo natrafiłam na artykuł o urządzeniu toalet wg Feng Shui. Okazało się, że właśnie w tym miejscu w domu znajduje się rejon dzieci i planów. Czy nie powinnam wprowadzić dekoracji muszlami? A czy można jakoś wzmocnić sferę dzieci w tym miejscu, zależałoby mi na większym ich zaangażowaniu w naukę i lepszy kontakt ze mną.

Witam Panią,

Rejon o który Pani pyta to strefa Twórczości, która prawidłowo zagospodarowana wspomaga pracę wyobraźni, intuicji, wspiera pomysły i projekty. Energia tej strefy ma wpływ na kontakty z dziećmi, na towarzyskość, swobodę i otwartość jak również na zaspokajanie własnych potrzeb.

Prawidłowo zagospodarowana wspomaga wyobraźnię, która kreuje nasze marzenia.

Żywioł wspomagający tą strefę to Metal, czyli:

  • Kolory: biały, srebrny, złoty
  • Kształty: kuliste
  • Materiały: metalopodobne

Równie ważną strefą, która ma istotny wpływ na relacje z dziećmi jest rejon Rodziny, zajmujący wschodnią część domu (mieszkania), związany z energią Drzewa o którą tu właśnie należy zadbać. Czytając Pani pytanie mam wrażenie, że powinna Pani przede wszystkim odpowiednio zagospodarować i wzmocnić rejon Rodziny.

Energię Drzewa reprezentują:

  • Kolor: zielony, brązowy z fakturą drzewa
  • Kształty: pionowe pasy
  • Materiały: rattan, wiklina
  • Naturalne: rośliny zielone 

Wracając do przedmioty Pani pytania. Jeśli ma Pani ochotę na wprowadzenie ozdób w postaci muszli – nie widzę przeszkód, tak jak często zaznaczam w każdy pomieszczeniu powinny znajdować się wszystkie energie, natomiast, ta która ma szczególne znaczenie musi być w widoczny sposób zaakcentowana.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik