pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Jak nałożyć siatkę Bagua

Siatka Bagua ma wejście z dołu. Czy to wejście jest ruchome i kierować się zawsze kierunkami świata? Mieszkam w jednym pokoju pn.- wsch. z dziećmi i mężem. Jaki wybrać kolor dominujący żebyśmy dobrze się w nim czuli. Ja 26.02.79, mąż 16.08.77, starszy syn 12.10.01 młodszy syn - 10.04.05.

Witam Panią,

Nie jestem pewna czy dobrze interpretuję Pani pytanie. Wynika z niego, że analizując swoje mieszkanie użyła Pani metody Trzech Bram, w której to siatkę Bagua nakładamy w taki sposób, że wejście znajduje się w jednej z trzech stref: Wiedza, Kariera, Pomocni Ludzie.

Jeżeli chciałaby Pani zastosować metodę Kierunków Świata, wtedy proszę nałożyć siatkę tak, aby rejon Kariery znajdował się na północy.

Tak, tak, dobrze Pani zauważyła, obie metody na pierwszy rzut oka wykluczają się a jeśli dodam, że to nie jedyne metody ( Szkoła Form, zasada Yin-Yang, szkoła Kompasu Ba-zi, Wędrująca Gwiazda) a na dodatek można sprawnie, choć nie bez dobrej ich znajomości, połączyć je w całość sprawa zaczyna się komplikować. Bynajmniej nie chcę Pani zniechęcić, wręcz przeciwnie – każda metoda jest dobra – a pewność o odpowiednim doborze przychodzi wraz z praktyką i doświadczeniem.

Pisałam już kiedyś na ten temat, wiec pozwolę sobie dołączyć link.

http://www.fengshui.info.pl/text/pytania.php?p=pytania&id=291

Niezależnie od dat Państwa urodzenia, proszę wziąć pod uwagę, że jest to jeden pokój i trzeba w nim zarówno rozmawiać, bawić się (dzieci) i odpoczywać.

Nie wiem jak duży jest ten pokój, na ile może Pani coś zmienić, ale myślę, że kolorystyka powinna być przede wszystkim spokojna.

Ponieważ to rejon Wiedzy, dobrze sprawdzą się kolory związane z Ziemią, ale proszę pamiętać, że w pokoju są wszystkie strefy i w miarę możliwości należy je odpowiednio zagospodarować.

Można za pomocą kolorów wyznaczyć miejsca związane z osobami lub zajęciami. I tak na przykład ściana, którą widzicie Państwo z łóżka może być w kolorze, który oboje Państwo lubią, w wersji pastelowej, bo to właśnie na nią po przebudzeniu padnie pierwsze spojrzenie i należy zadbać, żeby pobudka była przyjemna. Może połączenie ciepłego i delikatnego żółtego z pastelowym błękitem? Albo delikatny pomarańcz z zielenią.

Jest jeszcze kwestia odcieni, ale nie chcę tu reklamować żadnych produktów, którymi mogłabym się posłużyć określając dokładnie barwy.

Proszę zdać się na intuicję, bo to ona jest najlepszym doradcą i życzę wielu kolorowych pomysłów.

Pozdrawiam
Magdalena Łomozik