pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Hałaśliwa ulica blisko mieszkania

Moje mieszkanie znajduje się blisko głównej ulicy. Co zrobić, by to nie oddziaływało źle na mnie i całą rodzinę? Staram się sadzić dużo drzew na zewnątrz, ale cały czas czuje się osaczona tymi samochodami. Mieszkanie jest ładne, ale wszystkie okna wychodzą na ulicę.

Droga Pani,

Feng-Shui nie da Pani sposobu na skuteczne odizolowanie się od hałaśliwej ulicy. Jedyne pomysły, jakie przychodzą mi do głowy to rząd drzew i krzewów lub mur oraz dźwiękoszczelne szyby w oknach. Dla złagodzenia efektu nerwowości wywołanego obecnością ulicy powinna Pani zadbać o to, aby wszystkie wnętrza w Pani mieszkaniu były zaaranżowane bardzo spokojnie (w stylu Yin), aby nie było w mieszkaniu zbyt wiele gładkich powierzchni, aby na podłogach leżały dywany a ściany były matowe lub wzorzyste, aby pomiędzy drzwiami a oknami nie powstawały optyczne przeciągi proste linie przyśpieszające energię. Niech na ścianach w Pani mieszkaniu wiszą obrazy przedstawiające spokój i przyrodę (jakiś mokry las, jezioro, łąka).

Dodatkowo, jeśli ma Pani taką możliwość może Pani użyć Wody, aby zniwelować szkodliwe działanie metalowych samochodów. Mała fontanna, sadzawka lub oczko wodne pomiędzy domem a ulicą powinno nieco wyciszyć mieszkańców. Ten sam efekt uzyska Pani umieszczając Wodę wewnątrz mieszkania w pobliżu okna. Może to być akwarium, jakaś pokojowa fontanna, mały wodospad czy wazon z kwiatami w czystej wodzie (oczywiście kwiaty i wodę trzeba będzie regularnie wymieniać).

Przy wejściu do domu, jeśli to możliwe, niech Pani postawi strażników dwa kamienie, dwie rzeźby, dwie donice lub jakiekolwiek dwa ciężkie przedmioty stojące po obu stronach drzwi wejściowych. Ci strażnicy także będą wprowadzać do domu nieco spokoju.

Pozdrawiam,
Marcin Salski