pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Dopasowanie osobistych trigramów dzieci

Jesteśmy odpowiednio: wodą (żona), ogniem (mąż), niebem (córka) i ziemią (syn). Chcemy zmienić miejsce zamieszkania i znaleźliśmy dom wschodni, który jest bardzo korzystny dla żony i dla mnie, natomiast zupełnie niekorzystny dla dzieci. Jak to pogodzić?

Szanowni Państwo,

Nie ma w tym nic złego, że dom, w którym chcecie zamieszkać będzie dopasowany do trigramów Pana i Pani domu a nie do dzieci. To państwo utrzymujecie dom i dzieci, są one od Was zależne więc dom wspomagający Was będzie pośrednio służył także dzieciom. Gdy dzieci zaczną dorastać Wasz dom "wypchnie" je spod swojego dachu dzięki czemu szybciej się usamodzielnią.
Niedopasowanie osobistych trigramów dzieci do kierunku wejścia do domu można i należy kompensować poprzez odpowiedni dobór pokoi, kierunków wejścia do tych pokoi, kierunku spania, kierunku siedzenia przy biurku itp. oraz poprzez wystrój wnętrz pokoi dziecinnych dopasowany do ich żywiołów osobistych.
Pamiętajcie Państwo także o tym, że dzieci, bez względu na ich trigramy osobiste pozostają cały czas w elemencie drzewa i ognia i do tego należy dobierać wystrój wnętrz ich pokoi.
Czyli reasumując:

  • Jeśli wszystkie inne cechy domu, o którym Państwo piszecie spełniają Wasze oczekiwania i są dobre z punktu widzenia Feng-Shui to wprowadzajcie się tam.
  • Wybierzcie pokoje dla dzieci w rejonach zachodnim, południowo-zachodnim, północno zachodnim lub północno wschodnim
  • Niech kierunki drzwi wejściowych do pokoi dzieci i kierunki ustawienia łóżek także należą do wymienionej powyżej grupy
  • Udekorujcie pokoje dzieci w elementach Drzewa i Ognia z dodatkami Metalu dla córki i Ziemi dla Syna.

W razie dalszych wątpliwości służę pełną ekspertyzą.
 
Pozdrawiam,
Marcin Salski