pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Brak przyjaciół

Zbudowalioemy z mężem wymarzony domek. Z zazdrości do tego co mamy i co sami osiągneliśmy nasi przyjaciele nie odwiedzaja nas. Bardzo jest nam przykro, gdy ciągle zapraszamy do domu przyjaciół, a oni nie maja czasu dla nas?

Szanowna Pani,

Zastanawia mnie skąd Pani wie, że powodem, dla którego znajomi nie chcą Was odwiedzać jest zazdrość? Czy jesteście jedynymi w tym gronie, których stać na własny dom? Czy posiadanie domu dla Waszych znajomych jest rzeczywiście takim wielkim osiągnięciem? Czy znajomych odwiedza się lub unika dlatego, że mają lub nie mają nowego domu? Czy spotykacie się ze znajomymi w miejscach neutralnych (w pubie, w kinie w restauracji)? Jeśli już ktoś do Was przyjdzie, o czym chcecie rozmawiać? O jego sprawach? O wakacjach? O dzieciach? . Czy o Waszym nowym domu? Robert Kivosaki w swojej książce "Bogaty ojciec, biedny ojciec" pisze, że "Jeśli największą Twoją inwestycją w życiu jest Twój dom to masz problem" - zastanawiała się Pani nad tym? Mam przeczucie, że ten dom jest tak naprawdę dla Was zbyt ważny. Zbudowaliście go kosztem wielkich wyrzeczeń i chcielibyście aby całe Wasze otoczenie to doceniło, tymczasem dla Waszych znajomych nie jest to nic nadzwyczajnego. Myślą sobie: No dobra fajnie mieszkacie ale skończmy już tę gadkę o meblach w kuchni i pogadajmy o naszych wakacjach w Hiszpanii (powiedzmy, ze dla nich te wakacje są teraz najważniejsze). Jeśli umie Pani spotkać się z kimś i nie rozmawiać o swoim domu tylko o tematach będących interesującymi dla tej osoby to ma Pani dużą szansę na utrzymanie długiej dobrej relacji z tą osobą. Jeśli natomiast zmusi Pani kogoś do nadmiernego przeżywania Pani spraw to następnego spotkania może nigdy nie być.

Powodem problemów, które Pani opisuje może oczywiście być Feng-Shui Państwa domu. Aby to stwierdzić należałoby zrobić ekspertyzę obejmującą analizę otoczenia domu i jego wnętrza. Problem braku przyjaciół może być na przykład związany z kształtem domu. Jeśli na planie Waszego domu brakuje narożnika północno zachodniego (jest tak często w przypadku domów budowanych na planie litery L) to taka konfiguracja prowadzi właśnie do braku przyjaciół i ludzi skłonnych śpieszyć nam z pomocą. To tylko przykład - takich przyczyn może być znacznie więcej, mogą one wynikać z konfiguracji otoczenia domu, z kierunku w którym skierowane są drzwi wejściowe, z rozkładu pomieszczeń itp. Usuwanie tych problemów jest możliwe ale za każdym razem wymaga innych remediów i innej metody. Chętnie podejmę się takiej ekspertyzy jeśli będziecie Państwo sobie tego życzyć.

Mam nadzieję, że nie uraziłem Państwa swoją odpowiedzią. Jest ona bardzo szczera i wypływa z prawdziwej chęci udzielenia Wam pomocy. Bardzo proszę zastanówcie się poważnie nad tym co napisałem.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu miłych spotkań z przyjaciółmi - obojętne gdzie.

Marcin Salski