pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Brak harmonii w domu

Proszę o pomoc. Mój mąż (25.06.1971) ma problemy ze zdrowiem, dzieci wciąż ze sobą rywalizują, wybuchają konflikty i brakuje harmonii w naszym domu. Ja(23.07.69) Nie potrafię podjąć pracy. Jak wzmocnić zdrowie i poprawić nasze wzajemne relacje? Z góry dziękuję.

Szanowna Pani,

Czytając Pani pytanie, mam wrażenie, że wszystko stanęło „na głowie” i problem jest wielowątkowy, więc postaram się go uporządkować i kolejno zastanowić nad odpowiedziami.

Jeżeli mówimy o objawach chorobowych, oznacza to, że problem istnieje od dłuższego czasu, ponieważ wszystkie zmiany w ciele materialnym, zaczynają się najpierw w ciele fantomowym, czy jak kto woli energetycznym i najpierw delikatnie sygnalizowane w postaci na przykład bólu, który tak często ignorujemy a jest on pierwszym sygnałem nieprawidłowości w naszym organizmie, następnie przyjmują formę chorobową rozpoznawalną przez medycynę tradycyjną.

Nie wiem dokładnie, na czym polegają kłopoty ze zdrowiem Pani męża i na ile stan jest zaawansowany, z resztą nie mogę pozwolić sobie na zastępowanie lekarza, ale podpowiem, gdzie poszukać przyczyn w mieszkaniu (proszę pamiętać, że w domu, strefą odpowiedzialną za zdrowie jest jego środek i prawidłowa jego aranżacja to niczym nie przyblokowana i nie „zagracona” przestrzeń). Proszę przyjrzeć się swojemu mieszkaniu i zastanowić się czy spełnia ona powyższy warunek? Ponadto wiadomym jest, że harmonia panująca we wszystkich strefach, jakie wyznacza sitka Bagua owocuje niczym niezaburzoną energią centrum, czyli zdrowia. Biorąc więc pod uwagę sytuację, jaką Pani opisuje, najwyraźniej brakuje elementu Wody – to żywioł wspomagający komunikację, który można wprowadzić do przestrzeni za pomocą różnych elementów. Może to być kolor niebieski, turkusowy i wszelkie ich odcienie, mogą to być kształty faliste (przypominające fale wody), mogą to być również obrazy przedstawiające spokojnie płynącą wodę (proszę unikać wzburzonych oceanów, rwących strumieni, wodospadów jak również wody stojącej). Jeśli jest to forma akceptowalna przez domowników, można ten element wprowadzić za pomocą fontanny domowej czy też akwarium, ale wtedy zawsze należy dbać o ich czystość. Zaniedbane akwarium przynosi znacznie gorsze efekty niż jego brak, więc należy się dobrze zastanowić przed podjęciem decyzji o jego założeniu i wyraźnie przydzielić obowiązki związane z jego utrzymaniem.

Wprowadzając element Wody, najlepsze efekty osiągną Państwo stosując je w strefie Rodziny (wschód) odpowiedzialnej za relacje dzieci-rodzice, podwładny-przełożony, oraz wszystkie te, gdzie mamy do czynienie z jakąkolwiek hierarchią.

Aby wesprzeć swoje poszukiwania związane z pracą, może Pani również tym żywiołem uaktywnić strefę Kariery.

Natomiast biorąc pod uwagę wibrację Pani roku osobistego, rzeczywiście może Pani odczuwać dyskomfort tego roku, tym bardziej, jeśli rozpoczęła go Pani klu, polega na konkretnym wytyczeniu celów a następnie konsekwentnym ich realizowaniu i po takim przygotowaniu, rzeczywiście wibracja jest sprzyjająca. Gorzej, jeśli nie zrobimy żadnych założeń, wtedy rok ten wydaje nam się uciążliwy i spra bez „przygotowania”. Przygotowanie, szczególnie ważne właśnie w 4 cywia wrażenie „kręcenia się w kółko”.

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym zapytać, na czym polega ta niemoc? Nie ma Pani ochoty na spotkania z ludźmi i nie przejawia aktywności w poszukiwaniu pracy, czy też wręcz przeciwnie składa Pani podania i nie zostaje przyjęta?

Warto zerknąć na fazy księżyca i składać podania w czasie, gdy go przybywa a także unikać pustych jego przebiegów, które nie sprzyjają długotrwałym planom i działaniom przewidzianym na dłuższy okres. Oprócz wzmocnienia strefy Kariery elementem Wody, proszę wprowadzić na okres aktywnego (bo to jest warunek znalezienia) poszukiwania pracy element Ognia do strefy Pomocnych Ludzi (północny-zachód).

Może to być zwyczaj palenia w tym miejscu czerwonej świeczki jak również kolor czerwony – w zależności od tego na ile jest to możliwe.

Życzę szczęścia i zgody w Państwa domu, pozdrawiam
Magdalena Łomozik