pracownia Feng Shui

Pytania i odpowiedzi


Biurko w przeciągu między drzwiami a oknem

Posadzono mnie w miejscu, w którym poprzednie 6 osób nie utrzymało się na tym stanowisku. Opuszczały to miejsce czasem już po kilku dniach. Moje biurko stoi dłuższym bokiem na linii drzwi wejściowe - okno. Siedzę lewym bokiem do drzwi wejściowych, po prawej mam okno a za plecami ścianę. Wszyscy mówią, że to pechowe miejsce. Czy można jakoś temu zaradzić?

 

Szanowna Pani,

Tak w ciemno mogę Pani doradzić stosunkowo niewiele Niech Pani spróbuje osłonić się od drzwi tworząc sobie Zielonego Smoka. Może to być kwiatek postawiony obok biurka lub na biurku po lewej stronie od Pani. Jeśli prawdziwy kwiatek nie będzie chciał tam rosnąć to proszę użyć sztucznego.. Może też Pani postawić po lewej stronie na biurku figurkę prawdziwego smoka (najlepiej zielonego) skierowanego paszczą w stronę wejścia ale to jest rozwiązanie dla odważnych. Każdy z wchodzących będzie Panią pytał o ten gadżet i jeśli będzie Pani umiała opowiadać o nim w sposób dowcipny i sympatyczny to szybko stanie się Pani znaną i lubianą osobą w nowej pracy.

Niech się też Pani dowie dlaczego odeszły osoby, które przed Panią pracowały w tym miejscu. Jeśli towarzyszyły tym odejściom kłótnie i awantury to przypuszczam, że w całym pomieszczeniu brak jest Wody. W takim wypadku niech Pani znajdzie miejsce na małe akwarium lub wazon z kwiatami (i sama je kupuje, wymienia wodę i wymienia na świeże gdy zaczną więdnąć). To także może być Pani Smok. W ostateczności za Wodę może wystarczyć obrazek przedstawiający morze, rzekę lub wodospad. Ważne, żeby woda nie była zbyt wzburzona i żeby płynęła w stronę obserwatora.

Jeśli w pracy panuje ciężka, oficjalna atmosfera i to jest powodem, że ludzie nie wytrzymują tam zbyt długo to należy dodać Ognia. Może to być jakiś czerwony gadżet na biurku albo obrazek przedstawiający słoneczny pejzaż. Zachód słońca nad morzem załatwi Pani oba tematy Wodę i Ogień.

Jak Pani widzi opcji jest tutaj przynajmniej kilka i wszystko zależy od szczegółów wnętrza, które Panią otacza. Jeśli moje powyższe rady nie wystarczą proponuję Pani szybką ekspertyzę miejsca pracy.

Proszę też pamiętać, że nie wszystkie kłopoty w firmie da się rozwiązać przy pomocy feng shui. Może stanowisko, które Pani zajmuje jest nieprawidłowo zarządzane?

 

Pozdrawiam,

Marcin Salski